Klasnić: "90 posto pogotka pripada vrataru, ali sretan sam što sam opet dovoljno zdrav za igru"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 04.03.2013.

Ivan Klasnić u nedjelju je postigao svoj prvi pogodak u dresu Mainza. Priznaje da zasluge idu u protivničkom vrataru te bi mu bilo draže da je time osigurao i pobjedu, ali drago mu je zbog nastupa u udarnoj jedanaestorici...

Hrvatski napadač Ivan Klasnić stigao je u rujnu 2012. godine u tabor Mainza, a na prvi je pogodak čekao sve do početka ožujka. Utakmica protiv Fortune iz Düsseldorfa bila mu je ujedno i prva u kojoj je zaigrao u početnoj postavi svog novog kluba.

Igrala se 41. minuta kada je Caligiuri ubacio pred gol Fortune, a domaći vratar Giefer propustio je uhvatiti loptu. Klasnić je bio na pravom mjestu i pogodio za, pokazat će se, konačnih 1:1.

"Bio je to najteži pogodak moje karijere", s osmijehom je njemačkim medijima prokomentirao Klasnić. "90 posto pogotka pripada vrataru", dodao je.

Klasnić je odigrao samo prvo poluvrijeme, s obzirom da je na odmoru ostao u svlačionici zbog problema s bedrenim mišićem. "Pogodak mi predstavlja zadovoljstvo, ali još bih se više radovao da je Mainz pobijedio. Ipak, sretan sam što sam konačno opet dovoljno zdrav za igru", rekao je.

Bio mu je to ukupno jubilarni 50. pogodak u prvom razredu njemačkog nogometa.