MAXtv Prva liga, 23. kolo, 09.03.2013, 15:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.500
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)

Igor Šestak • subota, 09.03.2013.

Povijest se ponovila. Rijeka je na debiju Matjaža Keka na klupi s 2:1 pobijedila zaprešićki Inter. Baš kao i u 17. kolu MAXtv Prve lige, Inter je poveo pogotkom Oršića i to već u prvoj minuti, no preokret su još prije poluvremena svojim golovima donijeli Kreilach i Cesarec. Ovom pobjedom Rijeka je prekinula svoj niz od pet utakmica bez pobjede, dok je Inter nakon novog poraza pao na samo začelje prvenstvene ljestvice.

Nikola Radojičić
46'
7
Mirko Kramarić
61'
21
Haris Hajradinović
68'
Borimir Perković

U 23. kolu MAXtv Prve lige Rijeka je na Kantridi ugostila Inter iz Zaprešića, a bio je to debi na klupi domaće momčadi za slovenskog trenera Matjaža Keka. On se odlučio za formaciju 4-4-2. Snažan vezni red činili su Jugović, Brezovec, Kreilach i Alispahić, dok su napad predvodili Benko i Cesarec. Gostujući strateg Borimir Perković također se odlučio za formaciju s četvoricom u veznom redu. Kartoniranog Mlinara zamijenio je Vujčić, a uz kapetana Šarića i Pokrivača zaigrao je još Milardović. U napadu su bili Oršić i Budimir.

Bio je tu sudar momčadi koje su u posljednje vrijeme bilježile vrlo slabe rezultate pa je pobjeda i jednima i drugima bila imperativ, a utakmicu su kao u snovima počeli gosti iz predgrađa Zagreba. Pogrešno dodavanje Kreilacha sjajno je iskoristio Oršić, opalio s ruba kaznenog prostora snažno, ali i precizno, a domaći vratar Mance bio je sasvim nemoćan. Sjajan pogodak viđen je već nakon dvadesetak sekundi igre, a bio je to pravi šok za Keka i njegove igrače.

Rijeka se nakon desetak minuta pribrala i počela je ozbiljnije prijetiti gostujućem vrataru Delaču. Do izjednačenja je umalo došla u 18. minuti kada je mladi Filipović na gol-liniji zaustavio pokušaj glavom Kreilacha. Veznjak Rijeke ipak se uspio iskupiti za pogrešku kod Interovog pogotka i to pogotkom u 20. minuti. Asistent je bio Cesarec nakon sjajnog prodora po desnoj strani, a Kreilach je imao i malo sreće pa se lopta na putu do mreže odbila od Hercega i prevarila Delača.

Igrač utakmice

Titulu igrača utakmice zaslužio je napadač Rijeke Danijel Cesarec. Iako je igrao samo do 61. minute prikazao je vrlo dobru igru. Bio je raspoložen i rastrčan, unosio mnogo nemira u obranu Intera, a svoj je nastup okrunio asistencijom za pogodak Kreilacha te pobjedničkim pogotkom u 35. minuti utakmice.

Pogodak je Riječanima dao krila i nastavili su nizati opasne napade, dok su gosti u tim trenucima izgledali vrlo nemoćno. U 31. minuti opasno je pucao Benko, a drugi pogodak Rijeke stigao je četiri minute kasnije. Nakon centaršuta Jugovića glavom je pucao Alispahić. Delač je obranio, ali ne i uhvatio loptu, a na pravom se mjestu našao Cesarec i iz blizine ju pospremio u mrežu. Rijeka je u drugoj polovici prvog dijela igrala vrlo dobro i sasvim je zasluženo s vodstvom otišla na predah.

Drugo je poluvrijeme počelo pomalo usporeno, a onda je nakon desetak minuta igre utakmica ponovno živnula. Nekoliko dobrih napada uspjeli su odigrati gosti iz Zaprešića, ali nisu uspjeli uputiti pravi udarac prema Manceu. U periodu od 58. do 60. minute mnogo je nereda u gostujućoj obrani napravio Jugović, no ostalo je 2:1. Pritom je u jednoj od svojih akcija sjajno uposlio Benka, koji se pred vratima Intera nije dobro snašao te je dobra prilika za povećanje vodstva otišla u nepovrat.

Nakon kraće kreativne pauze, opasno je gostima zaprijetio Alispahić u 71. minuti. Dobro ga je uposlio Mutombo, a veznjak Rijeke se oslobodio čuvara pa pucao malo pored vrata. Na drugoj je strani dosta aktivan bio Hajradinović, ali iz dva pokušaja nije uspio pogoditi mrežu Mancea. Riječani su bili u dobroj prilici i u 78. minuti, ali je iz dvoboja s Kreilachom kao pobjednik izašao Delač.

U završnih 15 minuta nije bilo većih prilika pa niti promjena rezultata. Gosti su nastojali nekako doći do izjednačenja, ali je obrana Rijeke ipak izdržala. Jednu priliku za domaće imao je Benko u 89. minuti, ali je glavom pucao pored vrata. Gosti su završni pokušaj imali iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi, no pokušaj Oršića zaustavio je Mance.

Rijeka je ovom pobjedom prekinula niz od pet utakmica bez slavlja. Prva joj je to pobjeda od 24. studenoga, kada je također s 2:1 svladala Inter. Žuti su pak doživjeli treći poraz u četiri ovogodišnja kola i pali na posljednje mjesto MAXtv Prve lige.

• Obrisan korisnik09.03.2013. u 23:23
    Potekla je Rijeka Matjaža Keka,... :)))))
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 17:30
    konačno pokušaj (djelomično uspio) igre, i kombinatorike, i to se vratilo sa 5-6 šansi i dva gola, bravo Kek
  • jandro09.03.2013. u 17:15
    odlična igra rijeke u prvom poluvremenu! jedna jedina utakmica nije nikakav pokazatelj napretka, pogotovo nakon samo pet dana što je kek preuzeo klupu ali je očito da im je zabranio neprestano dizanje lopte u zrak i preskakanje igre. vidio sam čak i par duplih paseva što je na kantridi do sada bio... [više na forumu]