Perasovićeva Valencia nadigrala Estudiantes, sve veća gužva na dnu

Branimir Korać • subota, 09.03.2013.

Odigrana su prva tri susreta 24. kola Lige Endese u kojima su domaćini upisali dvije pobjede. Jedino je Fuenlabrada posrnula i to protiv davljenika Lagun Ara, a Perasović je s Valencijom svladao opasni Estudiantes...

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Fuenlabrada je na svom parketu upisala poraz od Lagun Ara 86:72 čime si je značajno zakomplicirala situaciju. Lagun Aro se ovom pobjedom približio Fuenlabradi koja mu bježi samo jednu pobjedu uoči završnice sezone. Gosti su do pobjede došli uz odličnih posljednjih deset minuta kada su potpuno nadigrali domaćina.

Predvodili su ih Qyntel Woods s 22 poena (8/12, 5/5 za tri) i šest skokova te Morris Finley s 15 poena (6/10) i šest skokova. Kod domaćina Leo Mainoldi je ubacio 17 poena (6/9), a Jon Cortaberria 13 poena (4/5).

Velimir Perasović s Valencijom igrao je protiv šuterski jedne od najopasnijih momčadi lige, Estudiantesa. Opasni gosti ipak nisu bili raspucani do kraja, Valencia je djelomično ukrotila njihove glavne adute i iskontrolirala utakmicu. Stigla je do pobjede 81:71 uz vrlo dobru igru u otvaranju utakmice i u samoj završnici.

Najbolji kod Valencije bili su Justin Doellman sa 17 poena (6/14) i šest skokova te Thomas Kelati sa 16 poena (4/8) i šest skokova. Kod gostiju Kyle Kuric je ubacio 17 poena (6/14), a Lucas Nogueira 14 poena (6/6) uz osam skokova.

Do očekivane pobjede, iako nešto teže od očekivanja, stigao je Bilbao koji je ugostio momčad Valladolida. Baski su slavili 87:81 u susretu u kojem zaostajali na poluvremenu da bi odličnim otvaranjem drugog dijela stvorili prednost i Valladolid više nije uspio zaprijetiti.

Pobjednika su predvodili Nikos Zisis s 20 poena (7/12) i sedam asistencija te Lamont Hamilton sa 17 poena (7/7) i šest skokova. Fran Pilepić je odigrao 11 minuta i ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/2 za tri). Kod Valladolida Nacho Martin je ubacio 20 poena (10/13), Antonio Porta 18 poena (8/9), a Nedžad Sinanović 13 poena (6/6) uz pet skokova.