Vodeni sportovi

Nizozemci se borili s vjetrenjačama protiv dubrovačkog Juga

Tea Lokas • nedjelja, 10.03.2013.

Gospari su i u osmini finala Lige prvaka zablistali u gostujućem bazenu. Schuurman je bio preslab protivnik u prvoj utakmici pa će uzvratna utakmica u Gružu biti gotovo revijska...

Rezultat 19:1 dovoljno govori sam za sebe. Vaterpolisti Veselina Đuha "razbili" su još jednu momčad u pohodu na europski vrh, ovog puta nizozemski Schuurman. Deveta pobjeda od devet susreta u Europi još jednom je potvrdila Jugov status "debelog" favorita.

Koliko su Dubrovčani bili nadmoćni pokazuje tijek zbivanja u bazenu u Nijverdalu. Na kraju prve četvrtine bilo je čak 6:1, a pogodak za Schuurman u prvom dijelu bio je jedini koji je Bijač dopustio domaćoj momčadi.

U nastavku su mrežu punili samo Jugaši, a najproduktivnija bila je treća četvrtina kada su s 9:1 pobjegli na 15:1.

Ovogodišnji Final four na rasporedu je 31. svibnja i 1. lipnja u Beogradu, s Jugom kao glavnim "lovcem" na naslov prvaka Europe.