Ivan Dominik • subota, 16.03.2013.

Prva od pet odigranih utakmica prvoga dana odigravanja 18. kola Prve hrvatske malonogometne lige bila je i derbi kola, u kojem su se sastale četvrta i peta momčad lige, Alumnus i Solin Staro Češko. Bila je to utakmica koje se mogla pratiti u ekskluzivnom izravnom prijenosu samo na Sportnetu, koji je realiziran u suradnji s Alumnusom, Meteora produkcijom i IMPERITO-om. Sama utakmica bila je vrlo zanimljiva i napeta, ponudila je mnoštvo turbulencija, preokrete i četiri pogotka, ali ne i pobjednika pa su zadovoljniji mogli biti Solinjani koji su iz Zagreba nakon remija od 2:2 odnijeli jedan bod...

Alumnus - Solin Staro Češko 2:2 (0:1)

Prva hrvatska malonogometna liga
18. kolo, 15. ožujka 2013. godine
Zagreb - SD Martinovka
Gledatelja: 200
Suci: Tomislav Katinić i Krešimir Gregurević (Slavonski Brod), treći sudac: Mario Jurašić (Zagreb).

Strijelci: Ziberi 28', Čirjak 35'/ Smoljo 11', 37'

Alumnus: Mario Modrušan, Sadat Ziberi, Ivan Bašić, Kristijan Grbeša, Matija Đulvat, Dragan Lukić, Antonio Vuk, Matija Capar, Tino Čirjak, Nikola Grgić, Matej Horvat
Trener: Mićo Martić

Solin Staro Češko: Franko Bilić, Mirko Jurjević, Edo Radmilo, Duje Nevistić, Ivan Radan, Ante Klarić, Goran Smoljo, Nikola Dolić, Matija Petar Simunić, Ivan Jurjević, Ante Ramadža
Trener: Renato Čupić

Derbijem kola počelo je 18. kolo Prve hrvatske malonogometne lige u utakmici u kojoj su se sastali Alumnus i Solin Staro Češko. "Utakmica sezone", kako ju je nazvao predsjednik Alumnusa, Milan Martulaš, ispunila je očekivanja publike i gledatelja koji su susret pratili na Sportnetu u ekskluzivnom izravnom prijenosu, no Alumnus nije uspio pobijediti i kako je najavljivano - osigurati doigravanje 1. HMNL u ovoj sezoni.

Utakmica je počela relativno mirno i svaka je momčad pokušavala nametnuti svoju igru. No, nijedna ekipa nije u tome u potpunosti uspijevala i nije bilo velike inicijative na strani jedne od momčadi. Međutim, prvo se otvorilo Solinu kada je u 11. minuti dvoboja Goran Smoljo zabio za vodstvo svoje ekipe. Taj je rezultat, minimalna prednost Solina, ostala i do kraja prvog dijela, a ništa boljom situacijom za Zagrepčane nije počelo ni drugo poluvrijeme.

No, sve do 28. minute.

Izostanci Alumnusa

Alumnus je u derbi susret sa Solinom ušao faktički desetkovan. Nedostajali su bolesni Vedran Matošević, ozlijeđeni Bruno Šagud i Ivan Matan, kapetan Vlatko Brnić te najbolji igrač ekipe - Hrvoje Penava.

Tada je bljesnula mlada zvijezda Alumnusa, Sadat Ziberi, koji igra u fantastičnoj formi u posljednje vrijeme te je pogotkom za 1:1 vratio ekipu Miće Martića u utakmicu. Alumnus je tada zaigrao kolektivno puno bolje, funkcionirala mu je igra sa sidrunom, a nametnuo je i svoju igru gostima. Također, fenomenalnu obrambenu utakmicu igrao je prekaljeni Matija Đulvat, koji je uz imenjaka mu Capara dirigirao igrom Studenata.

Stoga je Alumnus češće dolazio u šanse, no bez velikog učinka jer se Solin vrhunski branio. Ipak, ekipi Renata Čupića pala je koncentracija u 35. minuti, Đulvat je izveo aut već "milijunti" put i akcijom na drugu stativu proigrao još jednog mladića u domaćem sastavu, Tina Čirjaka, koji je je neometan pogodio u mrežu Franka Bilića za 2:1 vodstvo Zagrepčana

Međutim, samo dvije minute kasnije gotovo se ista situacija dogodila domaćima pred njihovim golom, a ponovno se najbolje snašao Smoljo koji je zabio i za 2:2 Solina. Bio je to i konačan rezultat utakmice kojim Alumnus nije uspio osigurati doigravanje, ali je ipak ostao ispred Solinjana na ljestvici. Tako da Martićeva momčad ipak može biti zadovoljna, premda je rezultat objektivno bolji za momčad Renata Čupića.