MAXtv Prva liga, 24. kolo, 16.03.2013, 15:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Dražen Fejer (Bjelovar)
Cibalia
Cibalia
0:1(0:1) Rijeka
Leon Benko 17'
Rijeka

Ivan Dominik • subota, 16.03.2013.

Lijepo i sunčano subotnje poslijepodne u Vinkovcima je bilo ispunjeno i utakmicom domaće Cibalije. Nebeskoplavi su u 24. kolu MAXtv Prve lige ugostili jaku i preporođenu Rijeku Matjaža Keka, a iako je većim dijelom susreta bila bolja, konkretnija i opasnija momčad, Cibalia je kod kuće poražena minimalnim rezultatom...

Ivan Koledić
67'
18
Drago Ćorić
79'
8
Jakov Puljić
79'
Miroslav Bojko
9
(do 86')

Matjaž Kek

Dvoboj Cibalije i Rijeke u Vinkovcima bio je ukupno četvrti ogled 24. kola Prve lige, nakon tri utakmice odigrane u petak, i prva od dvije utakmice zakazane za subotu. Utakmica je u Vinkovcima počela klasičnim ispitivanjem snaga u uvodnim minutama, međutim, vrlo brzo je Cibalia preuzela inicijativu, počela napadati i biti osjetno bolja momčad.

Rezultat bolje igre Vinkovčana stigao je gotovo već u devetoj minuti kada je Petar Mišić pogodio prečku vrata Ivana Mance. Cibaliji je taj napad dao "krila" pa je počela još više napadati, a nekoliko je lijepih vezanih prilika propustio realizirati Mladen Bartolović. Nažalost po Vinkovčane, to im se sve vratilo već u 17. minuti.

Slika 1 od 1.

Tada je kontru nakon neuspjelog napada Cibalije pokrenuo za Riječane Mehmed Alispahić, ovogodišnje pojačanje iz aktualnog prvaka Dinama. Alispahić je napravio najveći posao i pripremio šansu Rijeci, u akciji je sudjelovao i napadač Danijel Cesarec, a lopta je naposljetku došla do Leona Benka, koji ju je lijepim i preciznim prizemnim udarcem poslao u donji lijevi kut domaćeg vratara Mladena Matkovića za 1:0 Rijeke. Matković je bio nemoćan protiv odmjerenog Benkova udarca sa 16 metara i gosti su poveli.

Cibalia je i nakon pogotka bila bolja momčad, Rijeka se iskusno i pametno povukla te je tijekom cijelog prvog dijela igrala pametnu i taktičku utakmicu. Ivan Mance bio je fenomenalan i branio je vrhunske šanse Cibalije, kod koje se vidjelo da joj nedostaje pravi napadač - killer koji bi pospremio loptu u mrežu nakon izrađene akcije. No, nije bilo sreće za domaće, sve njihove šanse bile su jalove, a nisu imali ni sreće jer je drugu prečku na utakmici pogodio u 28. minuti Dario Župarić nakon Bartolovićeva centaršuta.

Grudanje u Vinkovcima

Na utakmici Cibalije i Rijeke u Vinkovcima, domaći su navijači s istočne tribine stadiona nerijetko bacali grude snijega u teren. Vinkovčani su nakon dobivenog pogotka nekako željeli smesti i zasmetati Riječanima pa su se odlučili na grudanje. Bili su nekoliko puta opomenuti i od strane suca i od strane službenog spikera na stadionu, međutim, nisu prestajali s grudanjem, ali ni glavni sudac utakmice, Zagrepčanin Dalibor Mlakar nije se zbog toga odlučio na prekid utakmice.

Stoga je do kraja poluvremena ostalo 1:0 za Rijeku, premda je u posljednjim trenucima prvog dijela, preciznije u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Alispahić pucao opasno - ali pored gola. Nakon toga otišlo se na odmor na kojem su zadovoljniji mogli biti defenzivno odlični Riječani od 1.000 domaćih navijača na stadionu u Vinkovcima.

Nastavak susreta pak otvoren je sličnim scenarijem: Cibalia je napadala, Rijeka se grčevito, ali efikasno branila. Bijeli su prijetili iz kontri i nisu bili bezopasni, dok su ipak mnogo konkretniji i opasniji bili domaći igrači. Međutim, briljantni Mance i savršeno posložen kolektiv Rijeke, pogotovo obrana, bili su prevelika prepreka za Cibaliju. Nakon što se ušlo u završnicu utakmice, točnije u zadnjih 15 minuta, zamjene su "razvodnile" utakmicu, a sastav Matjaža Keka počeo ju je i kontrolirati.

Do kraja utakmice ta vrhunska i zgusnuta, čvrsta obrana Rijeke izlazila je sve lakše, ali i rjeđe na kraj s napadima Cibalije. Domaćini su pali u igri i Rijeka je bila sve bolja te se sve lakše branila. Sijevale su i dalje kontre Rijeke, najbolju je zapucao džoker s klupe Goran Mujanović, no kako Cibalia u 90 minuta nije uspjela izjednačiti, tako Rijeci nije bio potreban još jedan pogodak te je sigurno slavila u Vinkovcima minimalnim rezultatom 1:0.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 20:15
    Maxi i tko zna kad ćemo vas opet u Vinkovcima pobijedit pošto se selite u niži rang natjecanja....
  • Obrisan korisnik17.03.2013. u 13:40
    teška pobjeda na teškom terenu protiv svima teške cibalije..samo rijeka!
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 22:57
    koliko ja znam NITKO ali baš NITKO nije najavljivao napad na naslov,Rijeka je to najavila tek za 3 sezone ( uključujući i ovu ) ako se bude normalno radilo....cilj je ove sezone bio među 5 ( iako osobno mislim da bi trebalo bit među 3 ), iduće godine se približit Dinamu i tek za dvije napast naslov... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 20:37