MAXtv Prva liga, 24. kolo, 16.03.2013, 18:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 4.500
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Tomislav Petrović (Valpovo), Dalibor Conjar (Osijek)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Josip Piršljin • subota, 16.03.2013.

U drugoj subotnjoj utakmici MAXtv Prve lige u Puli su se sreli Istra 1961 i Dinamo. Pogodaka na stadionu Aldo Drosina nije bilo, zagrebačka momčad je bila bliže pobjedi, ali na krajnji rezultat bitno je utjecalo isključenje Marcela Brozovića.

Nakon što su u prošlom kolu pobijedili Hajduk, nogometaši Istre 1961 ostali su neporaženi i protiv Dinama. To je već peta utakmica ove godine da zeleno-žuti nisu izgubili. Taj bod puno će značiti Puljanima koji se bore za ostanak, dok Modri neće puno žaliti što nisu iskoristili veći broj prilika, posebno u prvom poluvremenu.

Oba sastava su imala problema s ozljedama nekolicine igrača. Očekivalo se da Arijan Ademi neće biti u konkurenciji, ali veznjak je ipak zaigrao od prve minute na svojoj poziciji. Za razliku od susreta s Osijekom, lijevi bek je bio Josip Pivarić, a ne Luis Ibanez. Počeo je i Ante Rukavina, a Jerka Leku zamijenio je Marcelo Brozović.

S druge strane, domaći je trener Igor Pamić bio bez standardnog vratara Antonija Ježine i napadača Sandija Križmana zbog ozljeda, a suspendirani su bili Mateo Sušić i Chung Woon. Na gol je stao Andrej Prskalo koji je bio "jedinica" u zimskoj polusezoni, dok je na desnoj strani obrane igrao Ivan Zgrablić.

Otac protiv sina

Zvonko Pamić je u Puli upisao službeni debi za zagrebačku momčad. U igru je ušao u 71. minuti, a zanimljivo je kako mu je protivnički trener bio upravo vlastiti otac. Da je Alen Pamić u potpunosti zdrav na terenu bi se vodio dvoboj između dva brata. U sudačkoj nadoknadi prve minute (sekunde) za Dinamo je upisao i mladi stoper Jozo Šimunović.

Dinamo je od samog starta preuzeo inicijativu i počeo pritiskati zadnju liniju domaćih. Do prve ozbiljnije prilike čekalo se deset minuta. Tada je Alen Halilović primio loptu ispred šesnaesterca, napravio par koraka i gađao dalji kut Prskala. Lopta je imala dobru putanju, ali pogotku se ispriječila stativa. Dinamo je imao još nekoliko solidnih udaraca nakon toga.

Iako je bio dominantan na travnjaku, Dinamo nije uspio zabiti gol zeleno-žutima do kraja prvog poluvremena. Imao je Joe Šimunić još jednu dobru priliku kada je glavom pucao pored gola, a Istra nije ozbiljnije zaprijetila vratima Ivana Kelave. Vratar Modrih bio je bez posla.

U sličnom ritmu igralo se i u drugom poluvremenu. Dinamo je pokušavao, pritiskao, ali obrana Istre dobro se držala. Modri su složili još nekoliko polu-prilika, no stvari su se na terenu počele mijenjati od 68. minute. Tada je Brozović oštro startao na Slavka Blagojevića i sudac Tihomir Pejin mu je pokazao izravni crveni karton.

Dotad mirna utakmica, bez puno prekršaja, pretvorila se u dosta grubu igru. Zeleno-žuti su se ohrabrili i krenuli ofenzivnije prema Kelavi. Dinamo više nije imao toliko snage, a pred kraj utakmice zaprijetio je Andrea Ottochian kada je pucao preko gola. Susret je na kraju završen neodlučenim rezultatom s kojim nitko na kraju neće biti previše nezadovoljan.

• eviv16.03.2013. u 20:21
    Dinamo u zadnje vrijeme ne igra nogomet, već se igraju dodavanja i držanja lopte. U zadnje dvije utakmice imali su možda jednu ozbiljnu priliku. Ovo postaje iritantno. Šteta što Istra nije malo odlučnije odigrala nakon crvenog kartona, realno mogli su pobijedit Nadalje Jurčić ima... [više na forumu]