Vodeni sportovi

Primorje predvođeno Sandrom Suknom nadigralo Primorac iz Kotora

Zvonka Keliš • subota, 16.03.2013.

Odličnu su predstavu pružili vaterpolisti Primorja svojim navijačima, naime, na bazenu na Kantridi u potpunosti su nadigrali momčad Primorca iz Kotora koja je bila primorana kući se vratiti s porazom od 12 golova razlike.

Primorje EB – Primorac 19:7 (7:0, 6:3, 3:2, 3:2)

20. kolo Jadranske vaterpolske lige
RIJEKA - Bazen na Kantridi
Suci: Franulović/Rakovec

Primorje EB: Križanec (10 obrana), Vićan; Peroš, Paškvalin, Krapić, Denes Varga 3, Sukno 5, Muslim 3, Jelača 1, Daniel Varga 2, Barać 1 , Šetka 3, Garcia 1, Buljubašić
Trener: Ivan Asić

Primorac: Kralj (3 obrana), U. Brguljan (2 obrana); Đurović, Marković 3, Gopčević 1, Bulatović, Fanfani, Mačić, M. Brguljan, Krivokapić, Paunović, Popović 1, Murišić 1, Kriještorac 1
Trener: Veljko Uskoković

Peterci: Primorje EB: -; Primorac -
Igrač više: Primorje EB: 12/7; Primorac 7/3

Vaterpolisti riječkog Primorja u svom su bazenu na Kantridi bez ikakvih problem svladali bivšeg prvaka Europe. U sklopu 20. kola Jadranske vaterpolske lige Riječani su predvođeni Suknom i Križancem pokazali što sve znaju i umiju. Vaterpolisti iz Kotora jednostavno nisu imali rješenja za igru svog suparnika te su se kući vratili s itekako uvjerljivim porazom.

Odlično je domaćin krenuo u susret, Sukno je, naime, iz trećeg pokušaja započeo veliku domaću seriju koja je potrajala čitavu četvrtinu da bi je potom nastavili redom Denes Varga i Muslim po dva puta, a velikih 7:0 postavili su tada Daniel Varga, ali i strijelac prvog pogotka u ogledu. Domaća momčad potom nije posustala već je nastavila istim tempom te je tako u drugi dio dvoboja krenula s nova tri gola nakon čega prvi gol za goste u utakmici postiže Popović. Uslijedio je tada i sjajan pogodak Garcije, a sve to kako bi Primorje nakon dvije odigrane četvrtine imalo velikih i nedostižnih 13:3.

U nastavku tempo igre ipak ponešto opada, no domaći vaterpolisti ponovno bivaju ti koji postižu prvi pogodak. Budi se, međutim, tada i gostujuća momčad koja preko Markovića i Kriještorca smanjuje svoj zaostatak na 5:15, dok riječko vodstvo 16:5 na kraju trećeg dijela postavlja Jelača. I posljednja četvrtina ovoga susreta završava u korist Primorja koje tako na koncu upisuje veliko slavlje s čak 12 golova razlike.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Sandro Sukno s pet pogodaka, dok su po njih tri dodali Denes Varga, Petar Muslim i Anđelo Šetka. Luka Križanec za Primorje je sakupio deset obrana, dok su na drugoj strani Aleksandar Kralj i Uglješa Brguljan zajedno obranili pet lopti. Najbolji kod Primorca bio je Nikola Marković s tri gola.