MAXtv Prva liga, 24. kolo, 17.03.2013, 18:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 4.000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Modrić (Zagreb), Pataki (Đakovo)

Bernard Jurišić • nedjelja, 17.03.2013.

Zadar i Hajduk podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 24. kola. U dobrih 90 minuta Hajduk je bio bolji protivnik, dvaput gađao okvir domaćih vrata, a poništen mu je pogodak u 53. minuti nakon u najmanju ruku dvojbenog zaleđa Vukovića...

Josip Bilaver
20'
8
Jakov Surać
62'
26
Marcel Heister
74'
Ferdo Milin
77
(do 90'+2')
Mišo Krstičević

Šokantan je bio početak susjedskog okršaja u Stanovima. Odmah po polasku s centra sjurili su se Zadrani prema Hajdukovim vratima, Perica je proigrao Mršića, ovaj asistirao za natrčalog Igora Banovića, koji pogađa za vodstvo Zadra. Odigralo se tek 27 sekundi.

Nakon novog pokušaja Zadra preko Perice u devetoj minuti, malo po malo Hajdukovci su iz minute u minutu sve sigurnije preuzimali konce igre u svoje noge. Prvu prigodu, i to jako dobru, imao je Vuković na ubačaj probojnog Stojanovića u 18. minuti, no domaći vratar Gluić sjajno reagira.

Hajduk bez desetorice

Hajduk je u Zadar doputovao doslovce - desetkovan, bez desetorice igrača. Uz ozlijeđene Maloču, Milovića, Jonjića, Maglicu, Oremuša, Ozobića, Nižića i Tomaša, zbog crvenog kartona u prošlom kolu nije bilo Andrijaševića, a zbog žutih vratara Blaževića. Zadrani su bili samo bez kartoniranog Šimurine.

Prvu od dvije vratnice u prvom dijelu za Hajduk pogađa Stojanović u 24. minuti, a deset minuta kasnije stiže izjednačenje. Opet je Stojanović začeo akciju, oštra prizemna lopta otišla je u srce šesnaesterca, a tamo ju je u klizećem startu dočekao Mijo Caktaš i zakucao u bliži kut.

Nova nesreća za goste, a sreća za domaćine dogodila se u posljednjoj minuti prvog dijela. Caktaš je fino izveo slobodan udarac s 18 metara, lopta je preletjela živi zid i savladala Gluića, no po drugi put vratnica je bila na strani domaćih.

Pravi "stampedo" Hajduka prema zadarskim vratima dogodio se od 53. do 61. minute. U 53. minuti Stojanović je proigrao Vukovića u kaznenom prostoru, napadač Hajduka je fino primio loptu i pogodio mrežu, no pomoćni sudac Modrić signalizirao je zaleđe. Dojam je da je pogriješio, prosvjedovali su Hajdukovci, no odluka nije promijenjena.

Četiri minute kasnije nevjerojatan promašaj Kouassija. Jozinović je snažno opalio s 20 metara, Gluić je samo kratko odbio loptu, na nju je natrčao usamljeni Kouassi i s pet metara promašio čitava vrata već savladanog Gluića. Bio je to promašaj iz kategorije "vjerovali ili ne".

Nastavio je Hajduk pritiskati, zaprijetio je Stojanović, a u 61. minuti Vuković je još jednom izašao oči u oči s Gluićem. Zastavica je ovog puta ostala spuštena, ali zadarski vratar taj je dvoboj dobio.

Žestoki pritisak Hajduka u tom periodu ipak nije urodio pogotkom, barem ne priznatim, a s minutama je pritisak Splićana ipak padao. Mršić je još zaprijetio na drugoj strani četiri minute prije kraja, no ostao je po jedan pogodak u svakoj mreži. Surać je pred kraj susreta tražio igranje rukom Milića u svom kaznenom prostoru, no suci nisu tako mislili.

Hajduk je bio bolji protivnik tijekom velikog dijela utakmice, pogodio je dvije vratnice, postigao i jedan dvojbeno poništeni pogodak, no na kraju se morao zadovoljiti samo bodom iz Stanova. Zadrani konačnim rezultatom mogu biti puno zadovoljniji, iako su prednost stekli već nakon 27 sekundi.

• Obrisan korisnik19.03.2013. u 20:13
    A, za koliko si hajdukovih prvotimaca čuo prije 1,5 - 2 godine?Hajduk je super s ovakvim kadrom.
  • Obrisan korisnik18.03.2013. u 12:46
    quint ,slatki 30 molio bih vas da nas poštedite ovakvih komentara. ipak ovo nije index i slični portali. ovdje takvi komentari ne prolaze
  • Torca-Dubrava18.03.2013. u 10:37
    Činjenica je da je Hajduk odavno ''kugina kuća'' i da tu gotovo svak radi protiv svakoga. A tako će i bit, dok god ne budemo imali jaku upravu. Ljude s mudima koji će odyebat sve pritiske - počev od onih unutarnjih, preko onih roditeljskih (moj sin mora igrat, da sam treneru kuvertu) pa sve do onih... [više na forumu]
    Torca-Dubrava
  • Hektor33318.03.2013. u 08:28
    da je neko od domaćih igrača bio ovako loš ko Kouassi odma bi počeli goorit da je škart roba i tako, a kad ga dovedu iz obale bjelokosti onda je to uredu
    Hektor333
  • Obrisan korisnik18.03.2013. u 07:35
    Gotov je Jaduk ,ajmo Rijeko na drugo mjesto.Kad Rijeka igra sa ovim vagonom od kluba? Dva naj katolicka kluba imaju tipicno ruska imena.Dinamo i Lokomotiva :-D