Vodeni sportovi

Jug ponovno nadigrao Nizozemce, potvrđeno mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka

Zvonka Keliš • srijeda, 20.03.2013.

Momčad Juga na bazenu u Gružu novom je sjajnom predstavom potvrdila svoje mjesto u četvrtfinalu vaterpolske Lige prvaka. Tako su nakon 19:1 u gostima dubrovački vaterpolisti kod kuće slavili s deset golova razlike.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga u uzvratnom su susretu osmine finala Lige prvaka bez ikakvih problema svladali nizozemski Schuurman 17:7 čime su nakon uvjerljivog slavlja u gostima potvrdili četvrtfinale natjecanja.

Nakon 19:1 u Nizozemskoj Jugaši su na bazenu u Gružu poveli odmah na startu dvoboja te su nakon 4:1 u prvome dijelu svoju nadmoć pokazali i u drugoj četvrtini koja završava 5:2, odnosno, s ukupnih 9:3. Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u nastavku kada Dubrovčani samo potvrđuju svoju pobjedu. Treća četvrtina stoga završava s novih i velikih 5:2 da bi ona posljednja bila nešto ravnopravnija (3:2) za konačnu pobjedu s deset golova razlike.

Odličan je u redovima Juga bio Miho Bošković s pet golova, dok su po dva u pobjedu ugradili Maro Joković, Nikola Janović te kapetan Nikša Dobud. Na drugoj strani najboljim i najraspoloženijim pokazao se Lucas koji je dva puta zatresao mrežu domaćina.

U Rimu će u ponedjeljak biti održan ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka, a prve će utakmice biti odigrane 17. travnja. Uzvrati na rasporedu 1. svibnja, dok će se Final Four održati u Beogradu 31. svibnja te 1. lipnja.