Ašanin s deset obrana predvodio Ademar do slavlja, Atletico i Barca ponovno uvjerljivi

Zvonka Keliš • četvrtak, 21.03.2013.

Španjolski sudionici europskih rukometnih natjecanja ove su srijede odradili svoje izazove u domaćem prvenstvu. Prvak Španjolske nastavio je svoj pobjednički niz slavljem nad Huescom, dok je španjolski viceprvak bio nadasve uvjerljiv u pobjedi nad Villom de Aranda. Ademar Leon je, pak, teže od očekivanog slavio nad Cuencom, dok je La Rioja bez problem svladala Cangas.

Atletico de Madrid - Villa de Aranda 32:18 (18:8)

Nakon nedjeljnog remija s berlinskim Lisicama u sklopu prvog dvoboja osmine finala Lige prvaka, aktualni španjolski i europski viceprvak okrenuo se domaćim izazovima te je bez imalo problema svladao momčad Ville de Arande. Odmah na startu domaćin je poveo 3:0 nakon čega samo gradi svoju prednost. Nakon 10:5 i 12:6 domaća je momčad do odlaska na odmor osigurala i prednost od deset pogodaka (18:8).

U nastavku momci Talanta Dujšebajeva samo dodatno pokazuju što sve znaju i umiju te povećavaju svoju prednost na + 12 (24:12). Končano, domaći rukometaši na svom terenu upisuju veliku i vrijednu pobjedu 32:18. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Mariusz Jurkiewicz sa šest pogodaka, pet je dodao Kiril Lazarov, Jakov Gojun se nije upisao u listu strijelaca, a Ivano Balić se nije našao ni u zapisniku, dok je najbolji kod Ville de Arande bio Julian Rasero s četiri gola.

Barcelona Intersport - Huesca 36:26 (18:12)

Aktualni španjolski prvak nastavio je sa svojom dominacijom u domaćem prvenstvu te je upisao još jednu uvjerljivu pobjedu, ovoga puta nad momčadi Huesce. Vrlo dobro je domaćin krenuo u susret, poveo je 3:0 i 8:3 nakon čega se gosti ipak pomalo bude stoga se domaća momčad ne uspijeva znatnije odvojiti. Na predah se tako ide s domaćih šest pogodaka prednosti (18:12).

Drugi dio donio je igru pogodak za pogodak sve do sredine poluvremena kad se gostujuća momčad približava na samo minus dva (23:25). Međutim, Barca tada s dvije uzastopne serije pogodaka odlazi na potom nedostižnih 33:24 te na kraju osigurava slavlje 36:26. Odličan je u redovima Barcelone bio Juan Garcia sa šest pogodaka, dok se kod Huesce istaknuo Alvaro Ruiz s osam golova.

Reale Ademar Leon - GlobalCaja Ciudad Encantada 30:29 (14:12)

Teže od očekivanog treći je španjolski predstavnik u Ligi prvaka, u sklopu 23. kola Lige Asobal, stigao do domaćeg i minimalnog slavlja nad momčad Ciudad Encantade. Iako je domaćin dobro otvorio susret te je poveo 5:1 gosti se trude sustići rezultat te se polako, ali sigurnu približavaju svom suparniku. Nakon 8:12 gostujuća momčad stiže i na 11:13, dok prvi dio ogleda završava domaćim vodstvom 14:12.

Uvodne minute nastavka donijele su poravnanje rezultata (14:14), a potom i njegov preokret u korist gostujućih rukometaša koji se odvajaju na 18:16. Napeto je bilo u narednim trenucima dvoboja, no domaća momčad u 49. minuti započinje seriju od pet pogodaka nakon koje slijedi prava mala borba za bodove u kojoj se na koncu bolje snalaze domaći rukometaši koji tako stižu do minimalnog slavlja 30:29. U pobjedu svoje momčadi Carlos Ruesga ugradio je devet pogodaka, Matej Ašanin branio je u prvome dijelu dvoboja te je sakupio deset obrana, dok je Juan Jose Fernandez za Ciudad Encantadu zabio 12 golova.

Naturhouse La Rioja - Cangas 33:26 (18:14)

Momčad La Rioje nastavlja s vrlo dobrim izdanjima u domaćem prvenstvu te je tako u 23. kolu Lige Asobal uvjerljivo bila bolja i od rukometaša Cangasa. Nakon uvodnog vodstva domaćina 7:3 gosti sustižu svog suparnika te osiguravaju zaostatak od tri pogotka (7:10) da bi se domaća momčad potom ponovno odvojila na sigurnijih 15:8. Na isteku 30. minute gosti su, pak, zaostajali četiri pogotka (14:18).

U drugome dijelu La Rioja samo potvrđuje svoje vodstvo te čuva stečenu prednost. Nakon 25:17 i 28:19 na koncu biva bolja 33:26. Jorge Luis Pavan i David Cuartero s pet su pogodaka predvodili Naturhouse La Rioju do pobjede, dok je Janos Levente u poraz svoje momčadi ugradio sedam golova.