Barcelona rutinski do pobjede u Sevilli, slavili i Tabak i Perasović

Branimir Korać • subota, 23.03.2013.

26. kolo Liga Endese već u subotu je donijelo četiri dvoboja. Samo u jednom su slavili gosti i to u onom u Sevilli gdje je Cajasol poražen od Barcelone. Velimir Perasović s Valencijom i Žan Tabak s Cajom Laboral slavili su na domaćim parketima...

Košarkaši Barcelone upisali su očekivanu pobjedu na gostovanju u Sevilli. Većim dijelom mlada momčad Cajasola dobro se držala u prvih 20 minuta, međutim u nastavku je Barcelona pokazala kvalitetu.

Ovaj susret dobro je došao Xaviju Pascualu da razigra i neke igrače s manjom minutažom, posebno u drugom poluvremenu kada je njegova momčad otišla na nedostižnu prednost. Završilo je 91:72 za Barcelonu koja tako nastavlja seriju pobjeda.

Predvodili su je Brad Oleson sa 16 poena (6/10) i Nathan Jawai s 14 poena (6/8) i devet skokova. Ante Tomić je za 12 minuta ubacio osam poena ((3/3 za dva), uhvatio dva skoka i podijelio dvije asistencije. Razlog male minutaže bili su problemi s osobnim pogreškama.

Kod Cajasola Tomaš Satoransky je ubacio 14 poena (5/8) uz pet asistencija, a John Holland je dodao 11 poena (5/8).

Perasovićeva Valencia ugostila je Gran Canariju i stigla do pobjede 68:56. Početkom drugog poluvremena Gran Canaria je ušla u zaostatak i više se nije uspjela oporaviti te je Valencia zasluženo slavila.

Justin Doellman je predvodio Valenciju s 14 poena (5/10), a Steven Markovic je dodao 12 poena (5/9), šest osvojenih lopti te po pet skokova i asistencija. Kod gostiju Spencer Nelson je ubacio 15 poena (7/10), a Xavi Rey 12 poena (5/9) uz sedam skokova.

Fuenlabrada je došla do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak svladavši na svom parketu Valladolid 84:74. Od samog početka susreta Fuenlabrada je kontrolirala utakmicu, brzo je stigla do prednosti i do kraja susreta ju je i sačuvala.

Rob Kurz je ubacio 19 poena (8/13) uz osam skokova dok je Sergij Gladir dodao 14 poena (5/9). Kod gostiju Roman Montanez je ubacio 15 poena (4/6), a Martin i Porta su dodali po 13 poena.

Tabakova Caja Laboral ugostila je Lagun Aro, momčad sa samog dna ljestvice i slavila ipak lakše nego što to konačnih 88:80 sugerira. Gosti su u završnici susreta tek smanjili visoki zaostatak i kozmetički popravili dojam.

Andres Nocioni bio je najbolji u redovima domaćina sa 17 poena (6/9), pet skokova i pet osvojenih lopti, Maciej Lampe je dodao 15 poena (6/10), a Tibor Pleiss deset poena (2/5) i deset skokova. Kod Lagun Ara Morris Finley je upisao 19 poena (5/13) i osam skokova, a Ekenechukwu Ibekwe 13 poena (3/8) i sedam skokova.