Slovačka i Švedska bez pogodaka, uvjerljiva Albanija i dobro raspoložena Finska

Borna Rupnik • srijeda, 27.03.2013.

S obzirom da nisu imale kvalifikacijskih obveza, Švedska i Slovačka odigrale su prijateljski susret, a Finska je nadogradila svoje dobro raspoloženje...

Nakon što je izbjegla poraz u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu od Španjolske (1:1), Finska je u prijateljskoj utakmici bez većih problema svladala Luksemburg.

Završilo je 3:0 za Paatelainenove izabranike, a pogotke su postigli Ring, nedugo prije odlaska na odmor, zatim Forssell s bijele točke početkom nastavka i Toivio u samoj završnici. Luksemburg je utakmicu završio s desetoricom, s obzirom da mu je u 53. minuti isključen Philipps.

U Žilini su snage odmjerili Slovačka i Švedska, no pogodaka nije bilo, a obje su reprezentacije iskoristile priliku za isprobavanje većeg broja igrača - Slovaci su iskoristili šest zamjena, a Šveđani pet.

Albanija je s tri pogotka između 33. i 43. minute povela 3:0 protiv Litve, koja si je posao dodatno otežala autogolom Palionisa u 59. minuti. U 75. minuti počasni je pogodak za konačnih 4:1 postavio Razulis.