1. HRL žene - Liga za poredak, 2. kolo, 27.03.2013.
Split 2010 17:26 Koka

Dežić s 11 golova i Hajduk s 14 obrana odvele Koku do pobjede na Gripama

Iz Male dvorane na Gripama:Vedran Babić • srijeda, 27.03.2013.

Susret 2. kola Lige za poredak 1. HRL između Splita 2010 i Koke završio je uvjerljivo u korist gošći iz Varaždina. Završilo je s devet pogodaka razlike, a glavne karike Koke bile su nezaustavljiva Ivana Dežić u vanjskoj liniji te vratarka Simona Hajduk...

Split 2010 - Koka 17:26 (5:14)

Split, Mala dvorana na Gripama
1. HRL, 2. kolo Lige za poredak
Suci: Ivica Mandić (Solin), Duje Žanko (Sinj)
Gledatelja: 150

Split 2010: Mijoč (2 obrane), T. Lisica (3), Jurić, Surjan (1), Matijaš, Džeko (3), Ivanović (1), Perkušić (1), Cerić, Stilinović (1 obrana), Krolo, Gudelj (3), Križanac (2 obrane), Šimičić (3), Čampa (2). Trener: Marinko Boban

Koka: Hajduk (14 obrana), Horvat (3), Ed. Halili, El. Halili (2), Kocijan, Marković, Gorupić, Jazbec, Tomašek (5), Domjan (2), Furjan (1), Antolić (2 obrane), Dežić (11), Haček (2), Vrček. Trener: Nikola Škorić

Isključenja: Split 2010 4 min, Koka 10 min
Sedmerci: Split 2010 3/3, Koka 2/2

Iako se objektivno očekivao izjednačeniji susret dvaju ekipa koje su prvi dio sezone završile kao "susjedi" na ljestvici (Koka je bila sedma, a Split 2010 osmi), dogodilo se suprotno. U Maloj dvorani na Gripama Koka je neočekivano lako došla do svoje druge pobjede u Ligi za poredak (26:17). Tako lako nije im bilo ni u Varaždinu kada su slavile 29:26, a prethodni susret na Gripama završen je neodlučeno (22:22).

Večerašnjem raspletu "kumovalo" je nekoliko faktora. Gostujuće vratarke Simona Hajduk i Mirna Antolić obranile su ukupno 16 udaraca (Hajduk 14), a splitske Ana Križanac, Ivona Stilinović i Lucija Mijoč samo pet.

Nadalje, Koka je u svojim redovima imala vrlo raspoloženu Ivanu Dežić, koja je zabila 11 golova iz 12 pokušaja i za koju splitska obrana jednostavno nije imala rješenja. Pored toga, igračice Nikole Škorića zaustavile su Irenu Džeko.

Važan segment igre Splita 2010 upravo su akcije koje završavaju dodavanjem na Džeko na pivotu, no u ovoj utakmici takvih je lopti bilo vrlo malo. To je svakako zasluga vrlo pokretljive i čvrste obrane Koke, koja je zatvorila sve prilaze domaćoj kapetanici. Dovoljno je reći da je Džeko sva tri svoja pogotka zabila s crte sedam metara. Prvi se put u strijelce upisala tek u 41. minuti.

Odlična obrana gošći vođena Hajduk značila je vrlo lošu večer za Anitu Čampu, glavnu pucačicu Splita 2010 iz vanjske linije. Srpska je igračica utakmicu završila s očajnim šutom 2/13.

U prvih desetak minuta Splićanke su se držale u igri (4:5), a onda su gošće napravile seriju 8-0 i tako prelomile utakmicu. Domaće rukometašice nisu postigle pogodak u cijeloj toj seriji, od 14. do 26. minute. Na odmor se otišlo s rezultatom 14:5 u korist Koke. U prvom dijelu Hajduk je obranila deset lopti, a Dežić zabila sedam golova.

U igri Splita 2010 osjetio se izostanak glavne razigravačice Antee Lisice, koju je pokušala zamijeniti njezina mlađa sestra Tea. Međutim, to nije išlo željenim tijekom za domaće pa je trener Marinko Boban nakon spomenute serije Koke podosta izmijenio sastav ne bi li malo prodrmao ekipu i pokušao pronaći pravo rješenje. Izašla je gotovo cijela prva postava, no rezultat nije išao nabolje.

Splićanke su u prvom dijelu imale i jako puno izgubljenih lopti, a u tom su im se segmentu u drugom dijelu pridružile igračice Koke. Igra je u drugom poluvremenu bila obostrano rastrgana. Split 2010 na kraju je imao 17 tehničkih pogrešaka, a Koka 15.

Rezultat drugih 30 minuta bio je izjednačen (12:12), no razlika je jednostavno bila prevelika da bi Splićanke uspjele ugroziti Varaždinke. Dvaput su domaće smanjile na minus osam, dok su gošće najviše vodile s 11 pogodaka. Poraz Splita 2010 u jednoznamenkaste okvire svela je Gudelj u posljednjim sekundama.

Inače, u posljednjih desetak minuta oba su trenera na teren poslala igračice koje inače imaju malu ili nikakvu minutažu. Boban je posegnuo za Petrom Cerić i Lucijom Mijoč, a Škorić za Rijom Haček, Martinom Gorupić i Mirnom Antolić.

Osim Dežić, u sastavu Koke zapaženo je odigrala Tomašek s pet pogodaka, dok su s po tri pogotka kod domaćih najefikasnije bile T. Lisica, Džeko, Gudelj i Šimičić.