Gojun sa šest pogodaka predvodio Atletico do polufinala Kupa kralja, Ademar ispao od Puerto Sagunta

Zvonka Keliš • petak, 29.03.2013.

Španjolski rukometni tereni ove su srijede bili poprište zanimljivih uzvratnih dvoboja četvrtine finala rukometnog Kupa kralja. Do očekivanih i sigurnih slavlja stigle su momčadi Atletico de Madrida i Barcelone, dok je Ademar Leon iznenađujuće svoje mjesto u polufinalu prepustio Puerto Saguntu. Do svog prvog polufinala Kupa kralja stigla je i ekipa La Rioje koja je u oba susreta uvjerljivo bila bolja od Ciudad Encantade.

Atletico de Madrid - Fraikin Granollers 33:28 (17:14)

Španjolski i europski viceprvak nastavio je svoj pobjednički niz te je nakon slavlja u domaćem prvenstvu i Ligi prvaka osigurao pobjedu i u uzvratnom susretu četvrtine finala Kupa kralja, naime, bolji je bio od Granollersa s pet pogodaka razlike. Susret u Vistalegreu bolje su otvorili gosti koji su poveli 3:2 da bi se domaćin lagano uigrao te preokrenuo rezultat u svoju korist (6:5). Nadala se gostujuća momčad još narednih nekoliko minuta sve do izjednačenja 9:9, no u brzinu više tada ubacuje domaća momčad koja tako osigurava vodstvo 13:11, dok se do odlaska na odmor odvaja i na +3 (17:14).

Rukometaši Granollersa u nastavku se, pak, ne predaju te polako, ali sigurno sustižu domaće vodstvo (18:19, 20:20). Domaći rukometaši tada pokazuju što sve znaju te se ipak odvajaju na sigurnijih 26:24 da bi na koncu slavili 33:28 čime, uz pobjedu u gostima 30:25, osiguravaju svoje mjesto u polufinalu španjolskog Kupa kralja. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Edu Fernandez s osam postignutih pogodaka, Jakov Gojun je dodao njih šest, a Ivano Balić je jednom zatresao suparničku mrežu, dok je najbolji kod Granollersa bio Raul Campos sa sedam golova.

Barcelona Intersport - Aragon 36:29 (17:15)

Nakon slavlja u Zaragozi 34:30 aktualni je španjolski prvak na svom terenu praktički samo trebao potvrditi svoj prolaz dalje u polufinale španjolskog rukometnog Kupa Kralja što je naposljetku i učinio novim sigurnim slavljem 36:29. Izjednačeno je bilo u prvoj polovici prvoga dijela sve do 14. minute kada Alex Dujšebajev svojim trećim pogotkom dovodi goste do minimalnog vodstva 7:6. No, ukazao se tada odlično raspoloženi Danijel Šarić s tri uzastopne obrane, a do konca večeri ih je sakupio 17, čime njegova momčad preokreće rezultat u svoju korist za vodstvo 11:9, a potom i 17:15 na poluvremenu.

U nastavku dvoboja domaćin se odvaja na sigurnijih 21:17 nakon čega samo gradi svoju prednost (26:22, 29:25). Gostujuća momčad više nije pronalazila rješenja za igru svog suparnika te se na kraju kući vraća s porazom od sedam pogodaka razlike. Odličan je u redovima Barcelone bio Mikel Aguirrezabalaga s pet pogodaka, dok se kod Aragona istaknuo Javi Garcia Rubio sa sedam golova.

Fertiberia Puerto Sagunto - Reale Ademar Leon 23:23 (13:9)

Momčad Puerto Sagunta po prvi se puta plasirala u polufinale Kupa kralja, naime, nakon remija 24:24 u gostima, na svom je terenu osigurala novi neriješeni rezultat 23:23 čime je osigurala svoje mjesto među četiri najbolje momčadi ovoga natjecanja. Odlično je domaćin krenuo u dvoboj te je predvođen Milasevićem u napadu te Noguesom u obrani poveo 5:2 da bi u 12. minuti imao već i 7:3. Međutim, počeli su se potom buditi i gosti koji ubrzo uspijevaju poravnati rezultat na 7:7 da bi domaća momčad na predah ipak otišla s prednošću od četiri pogotka (13:9).

U drugom se poluvremenu gostujuća momčad trudi uhvatiti priključak te se malo po malo približava svom suparniku (11:13, 13:13). Iako se domaći rukometaši tada nanovo odvajaju na sigurnijih 17:15 pa i 22:20 oni gostujući ne posustaju te dvije minute prije kraja stižu na važnih 23:22 da bi se u posljednji tren ukazao domaći pivot Serrano koji postavlja pogodak za konačno izjednačenje 23:23 i prolaz svoj momčadi u polufinale Kupa kralja. U pobjedu svoje momčadi Iker Serrano ugradio je šest pogodaka, dok je za Ademar Leon Faruk Vražalić zabio također šest golova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Naturhouse La Rioja 26:33 (14:14)

Nakon 35:27 na domaćem terenu momčad La Rioje jest u gostima kod Ciudad Encantade ponovno pokazala što sve zna i umije te je također po prvi puta osigurala svoje mjesto u polufinalu španjolskog Kupa kralja. Domaćin je gostima pružio pravi otpor tek u prvome dijelu dvoboja koji je otvoren domaćin vodstvom 3:1 nakon čega gosti preuzimaju vodstvo 5:3. Izjednačeno je bilo u narednim minutama (7:7) pa sve do isteka 30. minute kada se u svlačionice odlazi s poravnatih 14:14.

Uvodne minute nastavka donijele su nekoliko izgubljenih lopti domaće momčadi koje ona gostujuća odmah kažnjava sigurnim pogocima za vodstvom 18:14 koje potom samo raste. La Rioja je tako ubrzo otišla na 20:16, ali i 23:18 da bi na koncu slavila sa sedam pogodaka razlike (33:26). Thiagus Petrus s osam je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Guillermo Corzo u poraz svoje momčadi ugradio šest golova.

• Obrisan korisnik29.03.2013. u 12:02