Europski prvaci i svjetski viceprvaci prejaki za Hrvate: Španjolska uz deset golova deklasirala Stankovićeve izabranike

Ivan Dominik • subota, 30.03.2013.

Nakon što je slavila u prva dva okršaja protiv Švedske i Makedonije te osigurala plasman u dodatne kvalifikacije za EP u Belgiji početkom iduće godine, Hrvatska reprezentacija u futsalu poražena je od europskih prvaka i svjetskih viceprvaka na njihovom parketu. Španjolska je kod kuće bila ipak prejaka i neprikosnovena te je momčad u "kvadratićima" uredno deklasirana i "pometena" s parketa...

Španjolska - Hrvatska 10:0 (3:0)

Kvalifikacijski turnir za EURO 2014. u Belgiji, preliminarna runda
Skupina 4, 3. kolo, 30. ožujka 2013. godine, 19h CET
Španjolska, Diego Calvo Valera Hall - Águilas
Suci: Karel Henych (ČEŠ), Alessandro Malfer (ITA), Ozan Soykan (TUR)

Strijelci: Raúl Campos 1', Lozano 10', 26', 38', José Ruiz 16' Grbeša 33 (ag), Miguelín 33', 39', Ortiz 34', Pola 40'

Hrvatska: Jukić (GK/ kap.), Stojkić, Grcić, Novak, Marinović, Jelovčić, Despotović, Protega, Laura, Petrović, Dakić, Babić, Grbeša, Pavić
Izbornik: Mato Stanković

Španjolska: Juanjo (GK), Ortiz, Torras (C), Raul Campos, Lin, Cristian, Rafa, Jose Ruiz, Fernandao, Pola, Adri, Rafel Usin, Miguelin, Sergio Lozano
Izbornik: José Venancio López

Hrvatska futsalska reprezentacija osvojila je drugo mjesto u skupini 4 kvalifikacija za EP u Belgiji 2014. godine. Izabranici Mata Stankovića teško su poraženi u trećem kolu skupine, odnosno posljednjoj utakmici kvalifikacija u grupi. Bolji, i to puno bolji, bili su domaći Španjolci koji su slavili uz čak 10:0.

Na domaćem terenu u španjolskom gradiću Aguilasu, Furia je počela "mljeti" Hrvate već u 53. sekundi susreta kada je Iva Jukića svladao Raul Campos. Golijada se nije nastavila do poluvremena do kada su Španjolci povisili svoju prednost na samo 3:0, a strijelac drugog pogotka domaćina bio je poznati španjolski malonogometaš, Sergio Lozano, dok je treći zabio Jose Ruiz za kraj prvog dijela.

Slika 1 od 1.

Ipak, Hrvati nisu uspjeli na poluvremenu promijeniti svoju igru, tijek rezultata i odgovoriti La Roji, već se dogodila još gora situacija za Stankovićevu momčad. Za 4:0 Španjolske u 26. minuti pogodio je opet Lozano, a uslijedio je i autogol Kristijana Grbeše, nakon kojeg se Hrvatska potpuno raspala.

Prva petorka Hrvata s Jukićem na golu i Novakom, Marinovićem, Grcićem te Jelovčićem u polju, nije mogla parirati fantastičnim Španjolcima, koji su svoj šesti gol zabili samo deset sekundi nakon Grbešinog autogola, a egzekutor je ovaj put bio odlični Miguelin.

Za 7:0 Španjolaca potom je zabio Ortiz u 34. minuti, da bi osmi put Jukićevu mrežu zatresao Sergio Lozano, koji je tim pogotkom upotpunio svoj hat-trick. Za kraj su još pogotke Španjolske dodali Miguelin u 39. minuti i Pola, koji je postavio konačnih 10:0 Furije sedam sekundi prije kraja ogleda.

Tim rezultatom Španjolska se izravno plasirala na EP u Belgiji 2014. godine, koje će Hrvatska tek morati osigurati u dodatnim kvalifikacijama. U koje se plasirala osvojenim drugim mjestom u Aguilasu.

• Vugi731.03.2013. u 04:28
    Najžalosnije od svega su izjave poslije utakmice da se to i očekivalo. Mislim, očekivao se poraz, ali 10 razlike je teška blamaža. A i gadi mi se to (ne)pozivanje određenih igrača. Smiješno i apsurdno je da najbolja ekipa prvenstva nema niti jednog reprezentativca, da se ne poziva jedan od... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik31.03.2013. u 01:34
    Ajde Stojkić drugi golman prije par godina na turniru mu moj igrač zabio gol kroz noge s naše polovice centra i to je opalia kod par metara ispod centra desne aut crte.
  • Obrisan korisnik31.03.2013. u 00:41
    tako je to kad se pozivaju igrači iz 2. lige ........
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 21:21