Lazarov ponovno osigurao slavlje Atletica, 10 obrana Ašanina nedovoljno za pobjedu Ademar Leona

Zvonka Keliš • nedjelja, 31.03.2013.

Zanimljivo je ove subote bilo na španjolskim rukometnim terenima u sklopu 24. kola Lige Asobal. Aktualni viceprvak Španjolske stigao je u goste Ciudad Encantadi koja je dobrano namučila svog suparnika da bi na koncu ipak bila minimalno poražena. Momčadi Ademar Leona i La Rioje su se, pak, s gostovanja kod Huesce, odnosno, Ville de Aranda vratile bez novih prvenstvenih bodova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Atletico de Madrid 13:13 (26:27)

Netom prije kraće reprezentativne stanke aktualni španjolski i europski viceprvak stigao je u Cuencu gdje je nakon napetih 60 minuta igre uspio izboriti minimalnu pobjedu, kao i nove prvenstvene bodove. Domaćin je bolje krenuo u susret te je poveo 2:1, ali i 8:4. Međutim, probudili su se tada momci Talanta Dujšebajeva te se polako, ali sigurno vraćaju u susret, a do odlaska na odmor i poravnavaju rezultat na 13:13.

Uvodne minute nastavka pripale su gostima koji serijom 3-1 odlaze na 16:14, no domaćoj momčadi nije trebalo dugo da izbori novo izjednačenje (16:16). Izmjenjivale su se obje momčadi u vodstvu do samoga kraja da bi se u posljednjoj minuti pri rezultatu 26:26 ponovno ukazao Kiril Lazarov te svojim pogotkom osigurao minimalno slavlje svoje momčadi (27:26). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kiril Lazarov sa šest pogodaka, Jakov Gojun dodao je jedan gol, a Ivano Balić se nije upisao u listu strijelaca, dok je najbolji kod Ciudad Encantade bio Guillermo Corzo s devet golova.

Huesca - Reale Ademar Leon 26:25 (12:11)

Momčad Ademar Leona, trećeplasirana ekipa španjolskog prvenstva, ove je subote u sklopu 24. kola Lige Asobal minimalno poražena na gostovanju kod Huesce, no svoju je poziciju u prvenstvu uspjela zadržati zahvaljujući porazu njihova najvećeg rivala za preostalo mjesto koje vodi u Europu. Iako su gosti poveli odmah na startu (4:2, 6:3) domaćin je brzo uhvatio priključak te preokrenuo rezultat u svoju korist (12:9). Do isteka 30. minute gostujuća momčad se trudi smanjiti svoj zaostatak te tako stiže na samo minus jedan (11:12) prije odlaska u svlačionicu.

Gostujuća momčad do izjednačenja stiže u 37. minuti (15:15) nakon čega slijedi igra pogodak za pogodak. Uzbudljivo je stoga bilo do samoga kraja kada se domaći rukometaši uspijevaju odvojiti na +2 (25:23, 26:24) što oni gostujući potom uspijevaju tek smanjiti na 25:26. Odlični su kod Huesce bili Raul Bartolome i Gerard Espigol s po pet pogodaka, dok se kod Ademar Leona istaknuo Carlos Ruesga sa sedam golova, a hrvatski vratar Matej Ašanin je sakupio deset obrana.

Villa de Aranda - Naturhouse La Rioja 31:24 (16:11)

Rukometaši La Rioje nisu se dobro proveli na gostovanju kod Ville de Aranda gdje su pobjedom mogli prestići Ademar Leon te osigurati treću prvenstvenu poziciju, no na koncu su se kući vratili s uvjerljivim porazom i bez novih bodova u Ligi Asobal. Odlično je domaćin otvorio susret, poveo je 7:2 i 10:4 nakon čega se gosti ipak postepeno bude. Do kraja prvoga dijela gostujuća momčad ipak ne uspijeva uhvatiti priključak te zaostaje već pet golova (11:16).

Nastavak je donio potvrdu domaće pobjede, kao i povećanje prednosti Ville de Arande nad njenim suparnikom. Nakon 20:13 domaća momčad odlazi na 24:17 da bi u samoj završnici sačuvala sedam pogodaka prednosti za slavlje 31:24. U pobjedu svoje momčadi Enrique Plaza ugradio je devet pogodaka, dok je Rafael Da Costa za La Rioju zabio šest golova.