Repeši hrvatski trenerski dvoboj, Žorić ponovno na double-doubleu

Branimir Korać • nedjelja, 31.03.2013.

27. kolo španjolske Lige Endese donijelo je nekoliko neočekivanih rezultata među kojima se ističe domaći poraz Bilbaa protiv davljenika Fuenlabrade. Odličnu utakmicu odigrala je Unicaja protiv Caje Laboral, a Real je stigao do nove pobjede protiv Cajasola...

Subota ugodna za momčadi s dna

U subotu su odigrana tri susreta Lige Endese, a najmanje neizvjesnosti bilo je u Valladolidu gdje je domaćin pregazio Murciju s 91:57. Kako i sam rezultat pokazuje, bio je to potpuno izvjestan susret u kojem gosti nisu imali nikakve šanse.

Već od samog početka susreta Valladolid je dominirao, brzo je stekao visoku prednost koju gosti nisu uspjeli smanjiti već je ona samo dodatno rasla i zaustavila se na konačnih plus 34. Najbolji kod Valladolida bili su Jordi Grimau s 21 poenom (8/10) i pet skokova te Nacho Martin s 19 poena (6/10) i 11 skokova. Kod gostiju Marcus Lewis je ubacio 16 poena (7/12) uz 12 skokova, a Kim Tillie 13 poena (5/10) uz osam skokova.

Puno neizvjesnije bilo je u dvoboju Blusens Monbusa i Gran Canarije. Gran Canaria je na svom parketu tijesno poražena 72:70 zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini.

Domaćin je imao prednost na ulasku u četvrtu dionicu 55:48, ali gosti su se uspjeli oporaviti i pet sekundi prije kraja tricom Bena Dewara stići do konačnog rezultata i pobjede.

Robbie Hummel je predvodio Blusens s 15 poena (7/12) i osam skokova, a Levon Kendall je dodao 14 poena (7/17). Kod Gran Canarije Brad Newley je prednjačio s 20 poena ((8/12), a Eulis Baez je dodao 15 poena (5/11) i 12 skokova.

Lagun Aro je poboljšao izglede u borbi za opstanak svladavši na svom parketu CB Canarias 89:77. Bila je to vrlo važna utakmica za domaćina koji se nalazi u kritičnoj zoni i svaka pobjeda mu je važna.

Ova je ostvarena zahvaljujući odličnom otvaranju drugog poluvremena kada se Lagun Aro uspio odvojiti i Canarias se do kraja susreta više nije mogao vratiti u igru.

Qyntel Woods je odradio sjajnu utakmicu, ubacio je 25 poena (7/15, 5/9 trica) i uhvatio deset skokova, a Ibekwe Ekene je dodao 16 poena (6/9) i devet skokova. U gostujućem sastavu po 16 poena ubacili su Levi Rost (6/11, osam skokova) i Blagota Sekulić (7/12).

Fuenlabrada neočekivano slavila u Bilbau

Joventut je ugostio momčad Zaragoze u važnom susretu za obje ekipe po pitanju borbe za doigravanje. I jedni i drugi su se nalazili uoči ovog kola na granici uoči ovog kola i pobjeda im je puno donosila.

Pod takvim pritiskom su bolje reagirali gosti iz Zaragoze koji su odlično krenuli u utakmicu i već na poluvremenu imali visokih 16 poena prednosti. U nastavku susreta uspjeli su zadržati vodstvo i na kraju slaviti 71:59.

Briljirao je Henk Norel sa 16 poena (7/10) i 13 skokova, Joseph Jones je dodao 13 poena (6/9), a Damjan Rudež za 21 minutu devet poena (3/4 za dva, 1/1 za tri) uz četiri asistencije i tri skoka. Kod domaćina Albert Oliver je ubacio 12 poena (4/7) uz pet asistencija, a Alejandro Suarez 11 poena (4/5).

Do iznenađenja je stigao davljenik Fuenlabrada koja je u gostima bila bolja od Bilbaa 90:82. Neočekivan rasplet susreta koji je i domaćinu bio važan za hvatanje što bolje pozicije u doigravanju.

Od samog početka gosti su šuterski krenuli vrlo raspoloženo i Bilbao je tonuo u sve veći minus. Imala je Fuenlabrada u pojedinim trenucima i 15 poena prednosti te nije bilo problema privesti utakmicu kraju na željeni način.

James Feldeine ju je predvodio s 19 poena (7/14), a Rob Kurz je dodao 16 poena (4/7) i pet skokova. Kod domaćina Nikos Zisis je ubacio 15 poena (4/9), a Roger Grimau 14 (6/6) dok je Adrian Moerman uhvatio deset skokova. Fran Pilepić je za sedam minuta ostao bez poena (0/1 za tri).

Odlična igra Unicaje protiv Caje Laboral

Unicaja je u najjačem nedjeljnom susretu ugostila Tabakovu Caju Laboral i glatko slavila 93:72. Bio je to dvoboj hrvatskih stručnjaka Jasmina Repeše i Žana Tabaka, a pobjedu je odnio onaj iskusniji.

Nakon problema s ozljedama u sastav su se vratili Kruno Simon i Earl Calloway, izostali su pak Kosta Perović i Fran Vazquez, ali Caja nije uspjela materijalizirati te probleme Unicaje na centarskim pozicijama.

U drugoj četvrtini Unicaja je igrala sjajno, pobjegla je na 15 poena prednosti i do kraja susreta nije dopustila gostima iz Vitorije da se približe. Male naznake povratka u utakmicu Caja Laboral je pružila krajem treće dionice, ali kratko je trajalo to pozitivno razdoblje u njezinoj igri.

Najefikasniji u Repešinom sastavu bio je Sergi Vidal s 22 poena (6/7), odličan je bio Luka Žorić koji je za 34 minute ubacio 20 poena (9/9 za dva) uz 11 skokova i tri blokade, a mrlja u njegovoj igri su tek izgubljene lopte kojih je bilo sedam. Kruno Simon je u povratničkih 13 minuta ubacio deset poena (1/1 za dva, 2/3 za tri) uz dvije osvojene lopte. Kod Caje Laboral Fernando San Emeterio je ubacio 25 poena (9/15), a Fabien Causeur 19 poena (8/8) uz šest asistencija i pet ukradenih lopti.

Vodeća momčad lige nije imala problema protiv Cajasola. Real je u Madridu odnio rutinsku pobjedu 84:74 u susretu u kojem se to od njega i očekivalo.

Od početka susreta domaćin je zaigrao puno bolje, rano se odvojio te je već na poluvremenu imao 18 razlike. Cajasol je malo zaprijetio u drugom dijelu, uspio je smanjiti zaostatak, ali nije bio u prilici napraviti preokret.

Strijelce Reala predvodio je Jaycee Carroll s 14 poena (6/12), a Felipe Reyes je dodao 12 (4/8) uz šest skokova. Dontaye Draper je za 13 minuta ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije. Kod Cajasola Rod Blakney je upisao 17 poena (5/6), a Tomaš Satoransky 16 poena (5/10) uz šest asistencija.

• Obrisan korisnik01.04.2013. u 10:40
    Bilbao se sprema za finale Uleb kupa pa je malo kalkulirao i zeznuo se. Predpostavljam. A Unicaja je deveta i to loše izgleda , a u stvari je na 2 pobjede je od 5 mjesta.
  • cimbo01.04.2013. u 01:30