Barcelona uvjerljiva protiv Perasovićeve Valencije, Tomić zabio najviše u pobjedi

Ivor Krapac • ponedjeljak, 01.04.2013.

Predvođeni Antom Tomićem, koji je imao još jednu dobru predstavu, košarkaši Barcelone došli su do visoke domaće pobjede nad Valencijom u posljednjoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva. Momčad Velimira Perasovića pala je s 32 razlike, s potpunom dominacijom domaćina u trećoj i četvrtoj četvrtini...

Iako prvih 20 minuta nije najavljivalo da će biti tako jednosmjerno, Barcelona je vrlo uvjerljivo izašla na kraj s Valencijom u 27. kolu španjolskog prvenstva. Momčad Xavija Pascuala je pred svojim navijačima slavila s 94:62, ostavljajući goste bez većih izgleda nakon što je na poluvremenu bilo samo šest razlike, 44:38 u Barceloninu korist.

Ante Tomić ponovno je pokazao da je ove sezone raspoložen i da mu odgovara uloga u Pascualovoj momčadi. Ovog puta istaknuo se sa 17 poena, najviše u dresu domaćina i na utakmici, a tome je dodao i pet skokova i dvije asistencije za nepunih 17 i pol minuta na parketu. Šut iz igre bio mu je 8/11, sve za dvicu, uz 1/1 iz slobodnih bacanja.

Velimir Perasović mogao je biti relativno zadovoljan kako je njegova momčad igrala tijekom prve dvije četvrtine, iako niti u tom dijelu utakmice nije išlo bez padova. Barcelona je uglavnom bila u vodstvu, najviše s 40:29 u 17. minuti, da bi gosti serijom od 7:0 smanjili na 40:36 i time vratili nadu u potpuni povratak.

No, ta nada nestala je u trećoj četvrtini, a ništa se nije promijenilo ni u posljednjih 10 minuta. U trećoj dionici Barcelona je povećavala prednost, u jednom trenutku imala je i +23, a nakon što se u završnu četvrtinu ušlo sa 73:52, jedino pitanje ostalo je s koliko će razlike ovo završiti. Domaća momčad je u 36. minuti došla i do +35 (91:56), dok je na kraju na semaforu stajalo nešto manje od toga.

Uz Tomića, u dresu Barcelone vrijedi izdvojiti i dobar učinak C.J.-a Wallacea s 13 i Erazema Lorbeka s 12 poena, uz pet skokova. Juan Carlos Navarro imao je 10 poena i pet asistencija.

U Perasovićevoj momčadi samo su dvojica otišla do dvoznamenkastog broja poena. Pau Ribas završio je s 15, a Bojan Dubljević s 13, dodajući i 12 skokova.

Barcelona se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu ljestvice, s omjerom 18-9, dvije pobjede ispred Uxue Bilbaa i Valencije (16-11). Madridski Real i dalje je uvjerljivo prvi (25-2), dok je na drugom mjestu Caja Laboral Žana Tabaka, koja ima 20 pobjeda i sedam poraza.