Kronologija: Hrvatska uzvratila Mađarskoj i pobijedila s četiri pogotka prednosti

Sportnet • subota, 06.04.2013.

Hrvatska nakon samo dva dana ponovno igra s Mađarskom, a nakon neuspješnog gostovanja slijedi ogled u Areni. Tekstualni prijenos pratite na Sportnetu...

Kraj utakmice, pobjeda Hrvatske!

60' 30:26 Zdolik ne posustaje, postiže i šesti pogodak, ali Hrvatska će pobjednički privesti utakmicu kraju.

59' 30:25 Akcija je odigrana za Vorija na crtu, koji je siguran u realizaciji, i to bi trebalo biti - to.

59' 29:25 Tatai brani Matuliću, Lele svladava Šunjića, koji je stao na gol umjesto Alilovića, i Goluža mora zvati novu minutu odmora.

58' 29:24 Schuch vraća Mađarsku na pet pogodaka minusa.

56' 29:23 Buntić pogađa bliži kut Tataija, ali Zdolik ne odustaje i postaje prvi mađarski strijelac.

55' 28:22 Vori je ostao sam na crti i nije mu bilo teško zatresti mrežu.

54' 27:22 Propušteni napad Mađarske kažnjava Ninčević s lijevog krila, no Zdolika je krenulo i po četvrti puta matira Alilovića.

53' 26:21 Zdolik se raspucao i postigao dva uzastopna pogotka.

52' 26:19 Horvat, sedmerac, gol. Ovoga puta lobom.

51' 25:19 Mađarska je odigrala za Szafalaija na krilo i smanjila na "minus šest".

50' 25:18 Nakon pogotka Mađarske, novi sedmerac i sedmi gol Horvata, koji se tako izjednačio s Duvnjakom.

49' 24:17 Horvat je ukrao loptu, sam istrčao protunapad i povećao prednost Hrvatske.

48' 23:17 Horvat je i izborio i realizirao sedmerac.

47' 22:17 Vadkerti je ostao sam na krilu i nije pogriješio.

46' 22:16 U pravo vrijeme u listu strijelaca upisuje se i Buntić.

45' 21:16 Drago Vuković postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

44' 20:16 Mocsai lijepo skače i pogađa iz daljine.

43' 20:15 Duvnjak i Ilyes pogađaju svatko sa svoje strane.

42' 19:14 Protunapad Hrvatske, Horvat je precizan. No, Ilyes silovito pogađa za Mađarsku.

41' Alilović zaustavlja Mađare.

39' 18:13 Dva nova pogotka Mađarske, Harsanyi na -5 smanjuje iz još jednog protunapada. Goluža mora pozvati minutu odmora. "Počeli ste se šetati po terenu", poručuje svojim izabranicima.

38' 18:11 Czaszar iz protunapada smanjuje prednost Hrvatske.

37' 18:10 Zubai s crte prizemnim udarcem matira Alilovića.

36' 18:9 Horvat realizira sedmerac.

34' 17:9 Alilović brani Mocsaiju, a Ninčević završava brzu akciju za novo povećanje prednosti. Czaszar promašuje cijeli gol.

33' 16:9 Duvnjak asistira Voriju za prvi pogodak Hrvatske u nastavku.

32' Hrvatska će imati igrača više zbog novog isključenja Ilyesa, ali Mikler brani Horvatu s krila.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Hrvatska odlazi na odmor sa šest pogodaka prednosti.

29' 15:9 Szollosi prolazi kroz hrvatsku obranu.

28' 15:8 Duvnjak i Jerko Matulić vraćaju +7 za Hrvatsku.

26' Vori dva puta puca s crte, jednom pogađa prečku, a drugi put Miklera.

25' 13:8 Duvnjak pogađa iz velike daljine, a Harsanyi s krila.

24' 12:7 Hrvatska s igračem manje, Lacković mora dvije minute na klupu zbog zaustavljanja mađarskog protunapada. Czaszar realizira sedmerac.

23' 12:6 Alilović brani, Ninčević daje loptu preko cijelog terena za Horvata i još jedan laki pogodak. No, Czaszar je precizan iz teške situacije za šesti mađarski gol.

22' 11:5 Ancsin neobranjivo puca pod Alilovićevu prečku.

21' 11:4 Alilović još jednom brani, a Zlatko Horvat s desnog krila povećava prednost. Još jedna minuta odmora Lajosa Mocsaija.

20' 10:4 Duvnjak se nije dao zaustaviti niti prekršajem te je uz varku, u padu, još jednom poslao loptu u mrežu.

19' Sjajan niz obrana Alilovića, koji je zaključao vrata Hrvatske i zaradio ovacije s tribina.

17' 9:4 Novi pogodak Duvnjaka za novih pet pogodaka prednosti.

15' 8:4 Alilović i vratnica zaustavljaju Kornela Nagyja, a Ninčević s krila lobom nadmudruje Miklera.

14' 7:4 Törö završava vrlo lijepu mađarsku akciju, kojom je izigrana hrvatska obrana, a Mikler ponovno brani Kopljaru.

13' 7:3 Alilovićeva obrana poslala je Horvata u kontru, koji ne griješi.

12' 6:3 Törö nakon gužve na crti hvata loptu i zabija, a Duvnjak promašuje. Novi je napad Mađarske, a Lacković dobiva žuti karton.

11' 6:2 Zubai s crte smanjuje prednost Hrvatske, ali odmah uzvraća Lacković svojom tipičnom, neobranjivom bombom.

10' 5:1 Mocsai napokon šalje loptu u hrvatsku mrežu topovskim udarcem iz daljine.

9' 5:0 I Kopljar pronalazi put kroz trenutačno vrlo propusnu mađarsku obranu za "okruglih" 5:0. Mađarski izbornik mora zatražiti minutu odmora.

8' 4:0 Dvije brze akcije Hrvatske, Duvnjak i Lacković izlaze sami pred Miklera za nova dva gola. Odličan početak domaćina, a gosti još nisu uspjeli postići ni pogotka.

6' Lacković puca, ali Mikler brani. S druge strane Mocsai puca i pogađa Vukovića ravno u lice. Traje prekid dok mu se pruži pomoć.

5' 2:0 Ilyes je nakon neaktivnog mađarskog napada zaradio prvo isključenje na utakmici, a brojčanu prednost koristi Ninčević s krila za udvostručenje prednosti.

3' 1:0 Duvnjak prolazi kroz mađarsku obranu za prvi pogodak Hrvatske.

2' Promašio je Ilyes, a s druge strane Vori gazi crtu i neuspješno završava prvi napad Hrvatske.

1' Počela je utakmica, prvi napad ima Mađarska.

Utakmica počinje u 18:30.