MAXtv Prva liga, 26. kolo, 06.04.2013, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Dario Vrabec (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)

Ivan Pavić • subota, 06.04.2013.

Iako su mnogi najavljivali visoku pobjedu Rijeke, na kraju smo u utakmici ne baš bogatoj prilikama vidjeli samo jedan pogodak u mreži Osječana. Za nova tri boda i odlazak na tri boda prednosti pred Lokomotivom zaslužan je Leon Benko...

Pred otprilike 4.000 gledatelja na Kantridi, teže od očekivanog, Riječani su na kraju ipak uspjeli naći put do mreže gostiju unatoč dobroj obrani Osijeka.

Prvih 10 minuta Osijek je odlučio opipati puls domaćina, ali nakon toga Rijeka je zagospodarila terenom, s tek jednom ozbiljnijom prilikom gostiju, kada je Josip Tomašević nakon ubačaja s lijeve strane glavom uputio udarac prema vratima domaćih, ali lopta je išla ravno u vratara Rijeke Ivana Mancea.

Pritiskali su Riječani preko svog napadačkog dueta Cesarec - Benko, a upravo su oni i zaslužni za pobjedonosni pogodak na utakmici.

U 31. minuti Cesarec ubacuje loptu na peterac gostiju i pronalazi Benka. Iako je obrana Osijeka sugerirala da je bilo zaleđe, zastavica je ostala spuštena, a Benko šalje loptu iza vratara gostiju Zvonimira Mikulića.

Blizu udvostručenju prednosti bili su domaći u 39. minuti kada je Josip Brezovec iz slobodnog udarca naciljao glavu Benka, ali napadač domaćih ovaj put nije bio precizan te lopta odlazi blizu vratnice.

U drugom dijelu pao je i ritam utakmice. Iako su se gosti malo otvorili pokušavajući postići izjednačujući pogodak, nisu uspjeli u tome, a domaćini nisu uspjeli postići pogodak koji bi otklonio sve nedoumice oko pobjednika.

Najbolju priliku iz drugog dijela imali su gosti, kada je Dragan Blatnjak snažno šutirao izravno po golu iz slobodnog udarca, ali loptu putem dodiruje blok Riječana te odlazi u korner.

Na kraju jedna utakmica od koje se više očekivalo završila je zasluženom pobjedom domaćih. Rijeka je ovom pobjedom preskočila Lokomotivu na prvenstvenoj tablici, dok će Osječani bodove morati potražiti drugdje.

• Obrisan korisnik07.04.2013. u 13:50
    lokomotiva od cibalie izgubila..kad bi jos veceras hajduk od intera bio bi savršen tjedan :)
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 03:08
    Osijek me ugodno sinoć iznenadio! Mladost u kojoj (unatoč izostancima najbitnijih) ima i "vatre i dinamita". Rijeka je možda imala primat na terenu, vodila igru, pobijedila,..ali ovi osiječki klinci (obrana) su me oduševili. Nadam se da će Osijek u narednim kolima osigurati dovoljno bodova za mirnu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 02:16
    Sutra ce Hajduk da kiksa :-)
  • Obrisan korisnik06.04.2013. u 23:50
    bravo varaždinecc !!!
  • Obrisan korisnik06.04.2013. u 23:30
    Zaslužena pobjeda... slažem se da je bilo 6.000 a ne 4.000 ljudi i sjajna atmosfera!