Lokosice i Kokice uvjerljive, Sesvete priredile iznenađenje i savladale Samoborke

Jelena Bagarić • petak, 12.04.2013.

Liga za prvaka došla je do svoje polovice. U petom kolu samo su Sesvete uspjele prirediti iznenađenje svladavši Samobor kojeg u subotu čeka uzvratna utakmica polufinala Challenge kupa. Podravka je u gostima kod Zeline lako došla do novih bodova, dok je Lokomotiva u gradskom derbiju slavila protiv Trešnjevke.

Iako je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno, igračice Lokomotive slavile su u gradskom derbiju protiv Trešnjevke. U prvom dijelu Lokosice su imale problema sa zadržavanjem vodstva koje su pred ulazak u zadnju trećinu poluvremena uspjele izgubiti. Okrenule su nakratko Trešnje rezultat na svoju stranu, no do isteka vremena Lokosice su uspjele vratiti i otići na odmor s minimalnom prednošću.

U nastavku su se ubrzo rukometašice Lokomotive uspjele odvojiti na dva pogotka prednosti koja su održavale sve do 51. minute kada prednost još dodatno počinje rasti. U tih zadnjih devet minuta igra Trešnjevke počela se raspadati te su Lokosice lako privele utakmicu kraju. Najefikasnije u redovima Lokomotive bile su Maja Kožnjak s osam te Ivana Božović sa šest pogodaka, dok je Dubravka Bukovina obranila 13 udaraca. Kod Trešnjevke istakla se Jelena Kajfež sa sedam pogodaka te Jelena Blažek koja je dodala još pet pogodaka.

Iznenađenje kola svakako su priredile igračice Sesveta koje su odličnom igrom u posljednjih 15 minuta susreta došle do velike pobjede nad favoriziranim Samoborom. Prvih 15 minuta rezultat je bio izjednačen, no serijom od četiri pogotka Samoborke prelaze u vodstvo. Međutim, kako je došlo, vodstvo se brzo i istopilo jer su Sesvećanke uzvratile serijom od tri pogotka, pa je u 24. minuti rezultat ponovo bio poravnat. Do kraja poluvremena niti jedna ekipa nije uspjela povesti pa je rezultat ostao neriješen.

Nastavak je donio presliku igre iz prvog dijela. Pretežno se igralo gol za gol, sve do 40. minute kad se dvama pogocima Tee Golubić Samobor konačno odvaja na dva pogotka prednosti. Međutim, Sesvećanke su u tim trenucima krenule u veliku seriju u kojoj su postigle šest pogodaka za redom. Ta serija donijela im je deset minuta prije kraja značajnu prednost koju do kraja nisu ispuštale. Lana Franković s devet pogodaka bila je najraspoloženija igračica Sesveta u ovom susretu. Uz nju su se još istakle Pavlek sa šest te Petra Stopić s pet pogodaka. Kod Samobora Ivana Lovrić postigla je devet pogodaka, a Golubić i Milanović - Litre po pet.

Podravka je imala lak zadatak na gostovanju kod Zeline. Od početka je utakmica bila jednosmjerne, te rukometašice Zeline niti u jednom trenutku nisu uspjele zaprijetiti vodstvu Kokica. Ako se uopće može govoriti o nekoj neizvjesnosti, ona je trajala do osme minute kada je na semaforu stajalo 8:8. To je bilo zadnje izjednačenje koje je Zelina imala u ovom susretu. Do isteka prvog dijela zaostatak Zeline nagomilao se na velikih sedam pogodaka.

U drugom poluvremenu Kokice su samo održavale svoju prednost koja je povremeno čak i rasla. U završnih 15 minuta priliku su dobile igračice Podravke koje inače imaju nešto manju minutažu, a poglavito se radi o mladim djevojkama. Mali pucački trening odradile su Damnjanović i Horvat koje su postigle po šest pogodaka. Kod Zeline je Ivana Petković bila precizna devet puta, a Renata Knježević pet puta.