Pobjeda nad Realom napunila Valenciju samopouzdanjem, visoko slavlje u Badaloni

Branimir Korać • subota, 13.04.2013.

Odigrana su prva tri susreta 29. kola Lige Endese i u sva tri susreta domaćini su ubilježili poraze. Posebno impresivna bila je Valencia koja je u gostima na krilima Dubljevića i Martineza pregazila Joventut...

Perasovićeva Valencia je nakon pobjede protiv Reala dobila veliku dozu samopouzdanja i na krilima toga stigla je do pobjede na gostovanju kod Joventuta.

Joventutu gori pod petama i pod svaku cijenu treba bodove koji bi ga održali među momčadima koje imaju značajnije šanse za prolazak u doigravanje, no poraz od Valencije 92:74 značajno je zadao udarac tim njegovim ambicijama. S druge strane Valencia i dalje ostaje u igri za četvrto mjesto i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu prvenstva.

Do pobjede u Badaloni došla je zahvaljujući odličnom otvaranju utakmice i drugog poluvremena. Tu je stekla značajnu prednost i uz sav trud Joventut se nije mogao vratiti u utakmicu.

Najraspoloženiji pojedinci susreta bili su Bojan Dubljević koji je ubacio 27 poena (9/13) uz 11 skokova dok je Rafa Martinez dodao 23 poena (8/11, 5/7 trica). U domaćem sastavu Albert Oliver je ubacio 15 poena (5/9), a Nacho Llovet 11 poena (4/4).

Neočekivani poraz upisao je Estudiantes koji je ugostio momčad Fuenlabrade i umjesto da slavi protiv "davljenika" i približi se osmoj poziciji, Estudiantes je potpuno zakazao.

U poraz ga je uveo očajan ulazak u utakmicu kada su gosti brzo stvorili ogromnu prednost i onda otišli do pobjede. Na ulasku u posljednju četvrtinu Fuenlabrada je vodila s čak 68:46, domaćin se probudio u tih zadnjih deset minuta, ali bilo je prekasno i na kraju je uspio tek smanjiti na konačnih 74:70.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su James Feldeine sa 17 poena (7/13), Quino Colom s 14 poena (5/7) i Leo Mainoldi s 13 poena (5/9) i 11 skokova. Kod Estudiantesa Kyle Kuric je upisao 19 poena (7/12), a Lamont Barnes 12 poena (5/8) i šest skokova.

Savršen dan za goste upotpunio je Canarias koji je slavio u gostima kod Valladolida. Canarias je odnio pobjedu 92:76 i tako se našao u zoni koja je bliža borbi za doigravanje nego za opstanak što je veliki uspjeh za novaka u ligi.

Najbolji kod Canariasa bili su Blagota Sekulić s 18 poena (7/14) i osam skokova te Ricardo Uriz sa 16 poena (6/9). Kod Valladolida Ian O'Leary je upisao 17 poena (6/7) i sedam skokova dok je Nacho Martin dodao 16 poena (6/13) te po pet skokova i dodavanja.