Podravka uvjerljiva protiv Lokomotive, Zelina poražena kod Sesveta

Jelena Bagarić • subota, 13.04.2013.

Šesto kolo Lige za prvaka bilo je okrnjeno za jednu utakmicu. Trešnjevka i Samobor svoj susret nisu odigrali zbog obaveza Samobora u Challenge kupu. Unatoč tomu, kolo je bilo polovično zanimljivo jer su Sesvete ponovo priuštile iznenađenje. Na domaćem terenu slavile su protiv favorizirane Zeline. Kokice su u derbiju kola nisu dopustile iznenađenje te su uvjerljivo svladale Lokomotivu.

Nakon što je Lokomotive došla do remija protiv Podravke u Regionalnoj ligi, svaki dvoboj ovih dviju ekipa je pod posebnim povećalom. Međutim, niti drugi put u Ligi za prvaka Lokosice nisu uspjele doći do pobjede. Kakav takav rezultat imale su tokom prvog poluvremena, no u nastavku se igra Lokomotive potpuno raspala. O dobroj igri Podravke govori i činjenica da Lokosice niti jednom u susretu nisu povele niti imale izjednačen rezultat.

Kokice su se već na početku počele rezultatski odvajat tako da su gostujuće igračice od početka bile prisiljene "loviti" rezultat. Najbolji period Lokomotive bio je između 16. i 24. minute kada su opasno zaprijetile vodstvu Kokica. S postignuta tri pogotka za redom igračice Nenada Šoštarića došle su na samo pogodak zaostatka, koji su održavale do 24. minute kada je na semaforu stajalo 10:9. No, tu je igra stala jer u idućih šest minuta ne uspijevaju postići pogodak, dok Podravka predvođena Damnjanović i Gaće na svoj konto upisuje nova četiri pogotka.

Drugo poluvrijeme nije donio ništa dobro za Lokomotivu, baš suprotno. u prvih deset minuta mrežu Podravke pogodile su samo dva puta, dok su protivnice nemilosrdno "bušile" njihovu mrežu. Prednost Podravke iz minute u minutu je rasla, u 46. minuti bila je ogromnih 12 razlike. Do kraja su Lokosice ipak, uvjetno rečeno, uspjele ublažiti poraz te završiti utakmicu sa "samo" deset pogodaka minusa.

U redovima pobjedničke ekipe najviše pogodaka, točnije šest, postigla je Damnjanović, a slijede je Žana Čović, Tanja Kiridžić i Anita Gaće s pet postignutih pogodaka. Vratarka Marta Žderić na svoj konto upisala je 13 obrana. Kod Lokomotive valja istaknuti stopostotnu Doru Krsnik koja je postigla pet pogodaka te Božović i Kožnjak koje su dodale još četiri.

Utakmica između Sesveta i Zeline bila je prava, tvrda prvoligaška utakmica. U konačnici su slavile Sesvete koje su u susretu nadoknadile rezultatski minus te sa sirenom postigle pobjedonosni pogodak. Ovom pobjedom Sesvećanke su skočile na treće mjesto i imaju jednak broj bodova kao i Lokomotiva.

Susret je počeo veoma izjednačeno, igrom pogodak za pogodak niti jedna ekipa nije se mogla rezultatski odlijepiti. Takva situacije na terenu bila je prisutna do 28. minute 22. minute kada se Zelina prvi puta odvaja na dva pogotka razlike. Tu su osjetile priliku te do 28. minute rade seriju od tri pogotka i dolaze do rezultat 11:15 tik pred odlazak na odmor. U 30. minuti za Sesvete je bila precizna Nemaškalo čiji je pogodak malo ublažio zaostatak.

U nastavku susreta rukometašice Zeline nastojale su održati svoju prednost stečenu u prvom dijelu. To im je polazilo za rukom u prvih deset minuta susreta, međutim od 35. do 40. minute Sesvete postižu četiri uzastopna pogotka i dolaze do izjednačenja. Od tad pa sve do kraja susreta igralo se gol za gol i činilo se da će rezultat ostati neriješen. Ivana Petković u 60. minuti pogodila je za 30:30, ali Lana Franković je s druge strane smogla još snage i u samoj završnici postigla je pogodak za pobjedu Sesveta.

Lana Franković je pobjedonosni pogodak bio ukupno deveti u susretu i time je bila najbolja pojedinka Sesveta u ovoj utakmici. Ekaterina Nemaškalo dodala je šest pogodaka, a Marija Karaula obranila je 11 lopti. Kod Zeline se istakla Ivana Petković s postignutih 12 pogodaka, te Ercegovac i Vukojević koje su dodale po pet pogodaka.