Gosti i dalje nesavladivi, neočekivani porazi Reala i Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2013.

Iznimno uspješan dan za goste u španjolskom košarkaškom prvenstvu nastavljen je i u nedjeljnim dvobojima. Nakon što su u sva tri subotnja susreta gosti odnijeli pobjede, isto se dogodilo i u nedjeljnom ranom terminu. Među žrtvama su bili i košarkaši Barcelone i Reala...

Između euroligaških četvrtfinala Real i Barcelona odradili su prvenstvene obaveze i to neuspješno. Obje momčadi su upisale domaće poraze u susretima protiv objektivno slabijih protivnika i to u neizvjesnim završnicama.

Barcelona je podbacila na svom parketu protiv Herbalife Gran Canarije izgubivši 73:70. Završnicu posljednje četvrtine momčad Xavija Pascuala odradila je vrlo loše, gosti su brzo napravili preokret i uzeli ponuđeno.

Sedam minuta prije kraja susreta Barcelona je imala osjetnu prednost 64:56, međutim Nelson i Newley u narednih četiri minute rade seriju čak 13:0 i odvode Gran Canariju do prednosti.

Do kraja susreta Barcelona nije imala pravu priliku za preokret. U samom finišu gosti nisu imali mirnu ruku, ali su hvatali skokove u napadu i čuvali prednost. U posljednjih četiri sekunde Barcelona je imala napad za produžetak, ali Ingles promašuje tricu i Gran Canaria slavi 73:70.

Brad Newley je susret završio s 18 poena (7/13) dok je Eulis Baez dodao 13 poena (3/6) i sedam skokova. Kod BarceloneBrad Oleson je ubacio 15 poena (6/10), Nathan Jawai 12 (5/8), a Marcelinho Huertas 11 (4/9) uz pet asistencija. Ante Tomić je bio skroman i za 18 minuta ubacio je tek dva poena (1/6) i to tek na samom kraju susreta uz uhvaćenih pet skokova. Mario Hezonja je dobio tek minutu i ostao bez učinka.

Ništa bolje nije prošao niti Real koji je na domaćem parketu poražen od Blusens Monbusa 64:61.

Madriđani su u posljednje dvije minute ušli s vodstvom 56:54, a stvari su krenule nizbrdo kada je Jaycee Carroll u zadnjoj minuti promašio šut za povećanje vodstva, devet sekundi prije kraja Draper je prekršajem na liniju slobodnih bacanja poslao Rafu Luza koji ubacuje oba bacanja za 62:61 Blusensa.

U posljednjem napadu Rudy Fernandez gubi loptu, Real radi brzi prekršaj nad Hummelu koji ubacuje oba slobodna bacanja i stavlja točku na i.

Robbie Hummel je predvodio goste s 19 poena (6/9) i sedam skokova, Ben Dewar je dodao 14 poena (4/12), a Levon Kendall deset skokova. Kod Reala Fernandez je ubacio 16 poena (4/7), Jaycee Carroll 13 (4/8), a Nikola Mirotić 12 poena (4/9) uz šest skokova i pet osvojenih lopti. Dontaye Draper je odradio 24 minute i ubacio šest poena (3/3 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka i tri asistencije.

Domaći poraz upisao je i Lagun Aro koji je ugostio momčad Cajasola. Cajasol je odnio pobjedu 77:75 zahvaljujući ubačaju Popsa Mensah-Bonsua u posljednjim trenucima susreta.

Goste su predvodili Tomaš Satoransky sa 16 poena (7/16) i Joan Sastre s 15 poena (6/9). Kod Lagun Ara Qyntel Woods je ubacio 14 poena (5/12), a David Doblas 13 poena (5/6) i šest skokova.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 18:36
    u ligi je puno toga rješeno a prioritet im je sada Europa.Tako da rezultati uopče ne iznenađuju
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 18:21
    Barca i Real izmiksali ekipe i kao malo odmarali prije Eurolige i preračunali se !! Jaka je to liga....