Odlični Rudež napunio koš Repešine Unicaje, raspad momčadi iz Malage u zadnjih pet minuta

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2013.

Još dva susreta 29. kola Lige Endese odrađena su u nedjelju, a domaćini su napokon stigli do pobjede. Manresa je u produžetku svladala Murciju i samo su desetinke dijelile Murciju za stopostotan učinak gostiju u ovom kolu. Repešina Unicaja odradila je užasnu završnicu utakmice sa Zaragozom koju je predvodio raspoloženi Damjan Rudež...

Pravu katastrofu doživjeli su košarkaši Unicaje u posljednjoj četvrtini domaćeg susreta sa Zaragozom. U susretu u kojem su se vraćali iz mrtvih, u posljednjih deset minuta su se potpuno raspali i na kraju ubilježili težak poraz 88:68.

Bila je to utakmica puna uspona i padova s obje strane, a posljednji veliki pad imala je momčad Jasmina Repeše koja nije imala nikakav odgovor na igru gostiju u završnici.

U oba poluvremena Unicaja je igra sve lošije što se poluvrijeme više bližilo svome kraju. Tako je u završnici prvog poluvremena imala veliki pad koji je gostima omogućio bijeg na 40:27 što je bio rezultat prvog dijela.

Početkom drugog poluvremena Unicaja se uspjela vratiti, u 26. minuti bila je na samo dva poena zaostatka da bi ubačajem Vazqueza uoči posljednje dionice poravnala na 53:53.

Još u 35. minuti sve je bilo otvoreno, gosti su vodili s malih 65:63, međutim nakon toga na terenu je bila samo jedna momčad. Do kraja utakmice Zaragoza je napravila seriju od nevjerojatnih 23:5 i upisala ogromnu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je hrvatski reprezentativac Damjan Rudež koji je za 28 minuta ubacio 21 poen (4/8 za dva, 3/3 za tricu) uz tri skoka, Sam van Rossom je dodao 19 poena (7/10, 5/6 za tricu) i pet skokova, a Henk Norel 15 poena (6/9) i šest skokova. Kod poraženih Luka Žorić je ubacio 15 poena (6/10 za dva) uz dva skoka, Andy Panko 13 poena (5/9) uz šest skokova, a Kruno Simon sedam poena (1/4 za dva, 1/6 za tri) uz četiri skoka.

Čast domaćina u 29. kolu Lige Endese spasila je Manresa koja je na svom parketu nakon produžetka bila bolja od Murcije 103:100.

Minutu i pol prije isteka 40. minute Manresa je imala prednost 87:78 i činilo se da će riješiti susret u 40 minuta, međutim gosti su napravili preokret i tricom Rodrigueza pet sekundi prije kraja poveli su 92:90. Ipak u posljednjem napadu Adam Hanga poravnava na 92:92 i odvodi meč u produžetak.

Tamo je Manresa pobjegla na 100:92, ali ponovno je zakomplicirala situaciju, smanjili su gosti na 101:100, imali napad za vodstvo, ali ga nisu iskoristili. Hernandez je s linije slobodnih bacanja prekinuo muke Murcije zabivši za konačnih 103:100.

Manresu su predvodili Troy DeVries s 25 poena (7/14, 5/10 trica) te Josh Asselin s 14 poena (7/13) i pet skokova. Kod gostiju Joe Ragland je ubacio 23 poena (9/17) uz sedam skokova dok je Kim Tillie dodao 21 poen (4/11) uz devet skokova i pet ukradenih lopti.

• Obrisan korisnik15.04.2013. u 23:25
    Šarić mora još puno palente pojesti da ima šut ko Rudež. Kad se samo sjetim finala prošle godine i ona 2 hladnokrvna slobodnjaka protiv Cedevite za produžetak. Svaka čast !! Sretno ti u Španjolskoj!
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 11:07
    Rudež izrešetao svog bivšeg trener Repešu i ostavio ga na minimalne stvari da uđe u doigravanje sa osme pozicije Damjan igra odličnu setonu.
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 22:40