MAXtv Prva liga, 27. kolo, 14.04.2013, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Tomislav Hudika (Varaždin), Robi Kezele (Rijeka)
Said Husejinović 49'
Marcelo Brozović 66'
2:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Prvijenci Husejinovića i Brozovića za pobjedu Dinama nakon blijedog prvog dijela

S Maksimira:Borna Rupnik • nedjelja, 14.04.2013.

Maksimirski Modri ipak su stigli do slavlja nad Interom iz Zaprešića, premda su odigrali slabo prvo poluvrijeme. U nastavku su goste slomili Said Husejinović, koji je ušao s klupe, te Marcelo Brozović, uz dvije asistencije Josipa Pivarića...

Tomislav Šarić
68'
19
Mario Šimić
75'
3
Ivan Čeliković
82'
Rajko Magić

Inter iz Zaprešića nije uspio doći do bod(ov)a u 27. kolu hrvatskog prvenstva, a Dinamov strateg Krunoslav Jurčić odlučio se u dvoboju sa "žutim" gostima za postavu sa Šimunovićem i Addyjem u obrani te Jedvajem po prvi puta na poziciji zadnjeg veznog.

Novi trener Rajko Magić dobro je postavio Inter na Maksimiru i rastrčani Zaprešićani nisu dopustili Dinamu nametanje uobičajene dominacije na terenu.

Štoviše, gosti su bili ti koji su u prvom dijelu stvarali više poluprilika - pravih, izrađenih situacija nije bilo niti s jedne strane - a Ivanu Kelavi najopasnije su prijetili Haris Hajradinović, koji je uz Mirka Kramarića s lijeve strane vodio većinu napadačkih akcija Intera, te Matej Bagarić, koji je Dinamovog čuvara mreže zamalo svladao iz slobodnog udarca s velike daljine.

Debi Frana Brodića

Po prvi je puta priliku u modrom dresu Dinama dobio mladi, 16-godišnji napadač Fran Brodić. U igru je ušao u pet minuta prije kraja utakmice i pozdravljen je pljeskom.

Dinamo se nakratko trgnuo tek nakon pola sata igre, kada je dva udarca iz kuta imao Sammir, a svoj je udarac na jednu odbijenu loptu okušao i Josip Pivarić, dok Tin Jedvaj nije uspio primiriti loptu nakon što je nadmudrio istrčalog Mateja Delača.

Na odmor se tako otišlo s nezanimljivih 0:0, a Jurčić je morao reagirati te je u nastavak ušao s Antom Rukavinom i Saidom Husejinovićem umjesto Ivana Krstanovića i Alena Halilovića.

I isplatilo se.

Husejinović je već u prvom napadu Dinama izbačen u dobru priliku, no pucao je preko gola, ali već u 49. minuti upravo je Rukavina povukao Modre prema naprijed, a s lijeve strane Pivarić pronalazi Husejinovića usred kaznenog prostora. Nogometaš iz Bosne i Hercegovine efektno se oslobodio čuvara i matirao Delača za 1:0.

Uzvratio je Mislav Oršić, no obranio mu je Kelava, a jedan je veliki promašaj trebao i Brozoviću prije nego što je u 66. minuti povisio Dinamovo vodstvo. Pivarić je poslao novu prizemnu loptu s lijeve strane, a Brozović je poslao u bliži kut s druge vratnice.

Iako se Inter nije predavao, a pokušavali su Oršić i Ante Budimir, Dinamo je uspješno priveo utakmicu kraju, a Husejinović je zaradio još jedan veliki pljesak nakon sjajnog prodora u 74. minuti, koji nije okrunio Brozović, a i Pivarić je bio blizu pogotku.

Dinamo će tako nadolazeći ogled s Cibalijom u Vinkovcima čekati s 14 bodova prednosti ispred Hajduka, a Inter ostaje na dnu zajedno s Pjesnicima iz Kranjčevićeve.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 22:22
    Brozović je u Lokosima zabio par komada, malo smanjite kritike. iako bih i ja radije vidio Pamića u prvih 11. Halilovu talentu svaka čast, ali nažalost u ligi nisu svi Hajduk pa da se može šetati kroz obranu, nek se dečko još malo strpu i puno radi.
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 22:10
    Said pokazao da zna. Nadam se da će biti više prilika do kraja sezone, moralo bi biti. Šteta da je Brozović upropastio onaj zicer nakon Saidovog slaloma, to bio bio jedan od golova sezone. Previše se forsira malog Halilovića, nije još spreman za toliko seniorskog nogometa. Također, ideja s Jedvajem... [više na forumu]
  • superhik14.04.2013. u 21:34