Asobal liga, 26. kolo, 17.04.2013, 21:00 h
Granollers
Granollers 26:25 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

Balić i društvo pokleknuli na gostovanju kod Granollersa, Garcia donio pobjedu domaćinu

Zvonka Keliš • četvrtak, 18.04.2013.

Španjolski i europski viceprvak nije se dobro proveo na gostovanju kod Granollersa u 26. kolu Lige Asobal. Naime, u zanimljivom se susretu dobro držao sve do samoga kraja kada se ukazuje Arnau Garcia kojim svojim pogocima postavlja konačno slavlje domaćina. Iako Atletico de Madrida nije bio u svom punom sastavu ovaj poraz svakako nije dobra najava za četvrtfinalni dvoboj Lige prvaka s Barcelonom koji ga očekuje već ove subote.

Nakon što je njihov najveći rival Barcelona dan ranije ostvario još jednu nadasve uvjerljivu pobjedu u Ligi Asobal te netom prije ogleda s istim protivnikom u sklopu prvog četvrtfinalnog dvoboja natjecanja za prvaka Europe, rukometaši Atletico de Madrida na gostovanju kod Granollersa u sklopu 26. kola španjolskog prvenstva nisu se pokazali u najboljem svijetlu. Iako je Talant Dujšebajev iz sastava izostavio nekoliko svojih ključnih igrača kako bi ih odmorio za Ligu prvaka u subotu, njegova je momčad i dalje mogla do novog prvenstvenog slavlja, no ne tako uvjerljivo i superiorno kao što je to činila nekada. Međutim, pogocima Arnaua Garcije na samome kraju Granollers je nakon tri poraza ove sezone uzvratio španjolskom viceprvaku te je pobjedu upisao upravo na svom terenu.

Čvrsta domaća obrana te vrlo dobro raspoložen Gonzalo Perez de Vargas pobrinuli se na samome startu susreta za lagano uvodno vodstvo (2:1, 5:3). Dominirao je domaćin gotovo cijelim prvim dijelom dvoboja te je do 18. minute osigurao i prednost od tri pogotka (7:4). No, počeo se tada buditi gostujući vratar Magnus Dahl, gosti rade seriju 3-0 minutu prije kraja prvoga poluvremena te p prvi puta stižu u vodstvo (11:10) da bi do odlaska na odmor domaća momčad poravnala rezultat na 11:11.

Uspjela se gostujuća momčad u nastavku izboriti ponovno za minimalno vodstvo (18:17), no Perez de Vargas ne staje sa svojim obranama dok je u napadu itekako raspoložen Rodrigo Salinas koji također ne posustaje u svom naumu da odvede svoju momčad do slavlja (21:20). Gostujući rukometaši ni tada, pak,nisu rekli svoju posljednju riječ te nanovo izjednačuju rezultat (23:23), a nešto više od tri minute prije kraja imaju i +1 (25:24). Međutim, nakon isključenja Jonasa Källmana ukazao se Arnau Garcia koji s dva uzastopna pogotka postavlja konačnih 26:25 za prvo ovosezonsko slavlje Granollersa nad Atleticom.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Rodrigo Salinas s deset postignutih pogodaka, dok je njih četiri dodao Arnau Garcia. Domaći vratar Gonzalo Perez de Vargas na koncu je sakupio 15 obrana, dok su na drugoj strani Magnus Dahl i Antonio Garcia Diaz zajedno obranili tek osam udaraca. Najbolji kod Atletico de Madrida bili su Joan Canellas i Kiril Lazarov s po šest postignutih pogodaka, hrvatski maestro Ivano Balić dva je puta neuspješno uputio loptu prema golu Granollersa, dok se Jakov Gojun nije našao ni u zapisniku budući da još liječi ozljedu zadobivenu u dvoboju Hrvatske i Mađarske za vrijeme kvalifikacija za Euro u Danskoj.