Premijer liga - Liga za prvaka, 1. kolo, 19.04.2013.
Nexe Našice 27:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb bez problema slavio u Našicama

Ivana Strahija • petak, 19.04.2013.

U Našicama je odigrano prvo kolo Lige za prvaka, razigravanja nakon što je završio prvi dio sezone. Zagrebaši nisu protiv domaćeg Nexea imali nikakvih problema te su u utrci za hrvatskog prvaka upisali prve bodove.

Nexe - CO Zagreb 27:30 (10:16)

Premijer liga, Liga za prvaka, 1. kolo

Nexe: P. Lelić (4 obrane), Šunjić (3 obrane), Pivac, Kozina 4, Bures, Eter 1, F. Lelić 4, Mrđenović 3, Varvodić 3, Knez 3, Slišković 2, Vujič 5, Tomić 1, Božić-Pavletić, Obranović, Ivić

CO Zagreb: Stevanović (4 obrane), Ivić (10 obrana), Marić 1, Mihić 1, Brozović 3, Stepančić 6, Matulić 3, Šprem 1, Špiler 2, Šebetić, Batinović 2, Horvat 4, J. Valčić 6, Sršen, T. Valčić 1, Mandalinić

Isključenja: Nexe 2 minute, CO Zagreb 4 minute
Sedmerci: Nexe 2/4, CO Zagreb -

Nakon što je Zagreb osvojio titulu prvaka Regionalne lige, s pobjedničkom je formom nastavio i u domaćem prvenstvu, u kojem je započelo razigravanje za titulu. Prva je utakmica spojila dva najjača kluba Hrvatske, no Zagreb je ponovno pokazao da je klasa više i pobijedio s 30:27.

Rano je u derbiju Zagreb pokazao mišiće i do 13. minute su gosti u Našicama vodili sa 7:2. No, nikako nije bilo vrijeme za odmor, jer domaći Franjo Lelić, kao i Marko Mrđenović, imaju drukčije zamisli, koriste zatišje u gostujućim redovima i smanjuju na -2.

Petak

Iz Nexea su pred utakmicu odgovorili na komentare o tome da se susret namjerno igra u petak, kako se Zagreb ne bi stigao odmoriti nakon napora u završnici SEHA lige: "Međusobnim dogovorom klubova, Nexea i CO Zagreba, utvrđeno je da se utakmica odigra u petak 19. travnja za što postoji i pismena potvrda iz CO Zagreba. Uz to, termin utakmice telefonski su dogovorili i športski direktor Nexea Zdenko Kordi te trener CO Zagreba Boris Dvoršek koji je i sam izrazio zadovoljstvo terminom u petak jer će na taj način igrači CO Zagreba, nakon dugo vremena, imati slobodan vikend."

Zlatko Horvat zna odgovoriti na tu "provokaciju", udaljava s dva pogotka svoju momčad opet na pristojnu razdaljinu, u kojoj njegova ekipa ostaje do kraja susreta. Na odmor se otišlo sa 10:16 na semaforu, nakon što su se u strijelce upisali i Luka Stepančić te Jerko Matulić.

U nastavku Stepančić odmah diže na +7, dotad najveću razliku za Zagreb, a onda se nadovezuje Horvat i u 33. minuti Nexe zaostaje punih osam pogodaka. Na sreću domaćih navijača, "ukazao" se tada u dresu Našičana Marin Varvodić, koji s dva gola ublažava situaciju po Nexe.

Njegov su put nastavili Lelić, Marin Knez i Igor Vujić, pa je u 52. minuti po Zagreb neugodnih 22:25, a Nexe opet ima loptu u svom posjedu. U pokušaju izgrađivanja napada Našičani su međutim bili neoprezni, pa im je agilni Stepančić uspio ukrasti loptu i u brzoj kontri zabiti pogodak.

Pitanje je bi li susret završio drukčije da su Našičani uspjeli smanjiti na dva gola zaostatka, no nisu, već je Zagreb mirno priveo utakmicu kraju i, kako se izrazio trener Boris Dvoršek, stavio jednu ruku na pokal prvaka Hrvatske.

Najbolji strijelac susreta bio je Zagrebov Josip Valčić, sa šest od osam pogodaka. Jednaki broj golova dao je i Luka Stepančić, no iz 11 pokušaja. Kod Našičana, pet golova dao je Igor Vujić, iz 13 šuteva, dok je Franjo Lelić imao 4/7. Domaći golmani nisu se iskazali, Perica Lelić imao je 4/16, a Mate Šunjić 3/21, no zato je svoj posao solidno odradio Zagrebaš Filip Ivić s 10/28 obrana, dok je Ivan Stevanović zaustavio četiri od 13 šuteva upućenih na njegovu mrežu.