MAXtv Prva liga, 28. kolo, 20.04.2013, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 3500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dražen Fejer (Bjelovar), Dejan Berger (Osijek)

Ivan Dominik • subota, 20.04.2013.

U 28. kolu MAXtv Prve lige u Vinkovcima su se sastale momčadi aktualnog prvaka, Dinama, i domaće Cibalije, koja se bori za o(p)stanak u Prvoj ligi. Utakmica protiv jakog Dinama stoga Cibaliji i nije baš došla u najbolje vrijeme, što su pokazali odnosi na terenu tijekom 90 minuta, kao i konačan rezultat iste za koji je najviše zaslužan bio mladi - Tin Jedvaj...

Tomislav Pavličić
12'
11
Mladen Bartolović
46'
7
Luka Muženjak
67'
Krunoslav Jurčić

Na Stadionu Cibalia u Vinkovcima u 28. kolu MAXtv Prve lige gostovao je aktualni prvak lige, zagrebački Dinamo, i to u vrlo teškom trenutku za Nebeskoplave koji se pet kola prije kraja prvenstva bore za opstanak. Tko je gdje pokazao je odmah start utakmice, na kojem se Dinamo promptno nametnuo domaćoj momčadi na njenom travnjaku.

Modri, ovoga puta u zlatnim, gostujućim dresovima, počeli su dosta otvoreno i napadački, prijetili su sa svih strana, a najaktivniji od svih igrača bio je Said Husejinović, koji je nekoliko puta odlično pucao s distance na vrata Cibalije te ozbiljno zaposlio Mladena Matkovića, vratara domaćih.

Nakon Husejinovića, vratima domaćih počeli su prijetiti i ostali igrači Krunoslava Jurčića; najbolju je priliku propustio u prvom dijelu vrlo loš i indisponirani Sammir, koji je na Husejinovićevo dodavanje u kontri izbio sam na Matkovića, ali mu je ovaj obranio katastrofalno loš udarac. Potom je Ivan Krstanović s vrha šesnaesterca vrlo dobro pucao nakon Sammirova kornera, ali je lopta prohujala pored spoja prečke i stative vrata Vinkovčana. Koji su rijetko prijetili u prvom poluvremenu te su imali samo dvije prilike koje nije realizirao Marko Dabro, 16-godišnji napadač Cibalije i najmlađi debitant u povijesti Prve lige.

Slika 1 od 1.

No, nakon tih uvodnih petnaestak minuta, Zagrepčanima se konačno isplatila dominacija; odlični mladi defenzivac Dinama, Tin Jedvaj, poveo je napad Dinama, došao gotovo do vrha kaznenog prostora Cibalije i sa sredine pogledao kome dodati, a kada nije bilo otvorenog suigrača, Jedvaj je hrabro i samouvjereno pucao te matirao Matkovića za konačno i zasluženo 1:0 vodstvo Modrih. Bio je to Jedvaju prvi gol za seniore Dinama u Prvoj ligi, a zabio ga je odličnim udarcem iz daljine i to kao zadnji vezni jer je tu poziciju igrao u "srcu Slavonije".

Nakon pogotka Dinamovog 18-godišnjaka, utakmica se smirila i novih velikih prigoda nije bilo, premda je Dinamo nastavio s boljom igrom i ofenzivom. Vinkovčani su krenuli zatim s nervozom pa su zaradili nekoliko nepotrebnih javnih opomena, dok je najbolju priliku imao Tomislav Pavličić, čiji je udarac izvan 16 metara uspio ukrotiti Kelava. Stoga je prvi dio utakmice završen mirnom igrom s obje strane i minimalnim vodstvom Dinama.

U nastavak susreta obje su ekipe ušle dosta nezainteresirano pa se mirnija igra s kraja prvog dijela nastavila i tijekom većine drugog poluvremena. Dinamo se više koncentrirao na defenzivu pa ja manje prijetio, dok je Cibalia bila nemoćna prema naprijed. Kelava je branio sve "pokušaje" domaćina, od kojih je najbolji bio udarac Marka Dabre na ulasku u posljednjih 20 minuta utakmice.

Novih pogodaka nije bilo ni do ulaska utakmice u samu završnicu, a u njoj je ipak Cibalia počela više napadati, iako je sve to bilo jalovo. U finišu se još uz mladog Dabru istaknuo dobrom igrom i Frane Vitaić, dok je Dinamo samo kontrolirao susret do njegovog kraja. Vrlo blijeda i ne baš uzbudljiva utakmica u drugom poluvremenu stoga je lakoćom stigla do posljednjeg zvižduka Osječanina Ante Vučemilovića-Šimunovića, Dinamo je mogao proslaviti novu pobjedu ostvarenu bez velikih problema, dok se Cibalia mora zamisliti, budući da joj ispadanje iz lige sve više prijeti.

• Obrisan korisnik20.04.2013. u 23:34
    Halilović je mala primadona po ponašanju, barem ono što sam vidio, bolje da se ugleda na Jedvaja, a ne da izigrava zvijezdu, tu krivim i ekipu koja se muva oko njega i pune mu glavu sa kojekakvim glupostima.
  • Obrisan korisnik20.04.2013. u 22:27
    Ja igram nogomet i vjeruj mi da bi ga složio na travnjak,a mali me Jedvaj oduševio i mislim da je pred njim lijepa karijera.
  • cimbo20.04.2013. u 21:57
    Mali Jedvaj, pojavio se na pripremam niotkuda i već postaje glavni igrac, dok ove novinarske zvjezdice igraju sve lošije...
    cimbo
  • Obrisan korisnik20.04.2013. u 21:06
    naravno da mlađi igrač mora imati neki respekt prema starijim IGRAČIMA. no naglasak je na igračima a rukavina to nikako nije. posebno u onoj situaciji gdje su mu svi koji su gledali utakmicu jebali mamu a navijači se poslije ismijavali. stvarno ne znam što on radi u dinamu više, zar mamić misli da... [više na forumu]
  • Hektor33320.04.2013. u 20:12