MAXtv Prva liga, 28. kolo, 20.04.2013, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Goran Perica (Šibenik), Robi Kezele (Rijeka)

Vedran Babić • subota, 20.04.2013.

Nogometaši Splita potvrdili su odličnu domaćinsku formu i ostali u ozbiljnoj borbi za plasman u Europu. Na stadionu u Parku mladeži ugostili su Osijek i kući ga ispratili s četiri pogotka u mreži. Bilo je to jedno od najboljih Splitovih izdanja ove sezone, a pogodaka je moglo biti i više...

Filip Marčić
74'
19
Josip Barišić
76'
15
Mario Kvesić
83'
Zoran Vulić
9
(do 78')
28
(do 45')
Stanko Mršić

Ono što su naumili, to su i ostvarili. Nogometaši Splita porazili su Osijek (4:1) i napredovali s pete na treću poziciju prvenstvene ljestvice. Preskočili su Rijeku, koja je izgubila na Kantridi od Lokomotive, te Hajduk, koji svoj susret ovog kola igra u nedjelju protiv Slaven Belupa u Koprivnici.

Igrači Zorana Vulića do pobjede nad Stankom Mršićem i njegovim sastavom stigli su pogocima četiriju različitih strijelaca: Rebića i Glumca u prvom te Barabana i Ercega u drugom poluvremenu. Uz to, potonji je u prvom dijelu promašio jedanaesterac.

Split je odmah od početka pritisnuo Osječane, očito dodatno motiviran činjenicom da su gosti prije mjesec i pol dana prazne mreže napustili Park mladeži. U šestoj minuti Mikulić je obranio Rebićev pokušaj glavom, no samo dvije minute kasnije Crveni su poveli. Pehar je dugom loptom proigrao Rebića, koji je izbjegao zaleđe i lakoćom matirao osječkog vratara.

Nakon toga igra se malo primirila. Split je imao veći posjed te je kontrolirao zbivanja na terenu, dok je Osijek postepeno pokušavao graditi svoje napade, ali uglavnom s malo uspjeha.

U 29. minuti Split je dobio izvrsnu priliku za podebljanje vodstva. Smoje je u svom kaznenom prostoru s leđa srušio Ercega, a glavni sudac Vučkov iz Rijeke pokazao je na bijelu točku. Izvođenja najstrože kazne prihvatio se baš Erceg, no njegovu namjeru pročitao je Mikulić i obranio udarac. Kazna za propušteno Splitovce je umalo sustigla u 36. minuti kada je Smoje ubacio na peterac, a Perošević za malo zakasnio.

U završnici prvog poluvremena Crveni su opet pritisnuli i - ipak došli do drugog pogotka. Prvo je Mikulić obranio snažan udarac Bellea, a Rebić odbijenu loptu nije uspio usmjeriti u mrežu, da bi u 44. minuti Glumac glavom pospremio loptu u mrežu nakon slobodnog udarca Ercega.

U otvaranju drugog poluvremena obje su momčadi krenule prilično otvoreno, no pravih šansi nije bilo sve do 61. minute kada je Split poveo 3:0. Rebić je napravio "dar-mar" po lijevoj strani i ubacio na peterac. Ondje je Erceg loše zahvatio loptu, no njegovu pogrešku ispravio je Baraban, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

Split je nastavljao napadati protiv sve nemoćnijih gostiju te je u 79. minuti stigao do četvrtoga pogotka. Ovaj put je Baraban bio asistent, a Erceg strijelac, nakon što je zaobišao vratara Mikulića. Do kraja utakmice moglo je biti još gore po Osječane, no Pehar je uzdrmao gredu. U posljednjim trenucima susreta gosti su postigli počasni pogodak, a strijelac je bio Perošević.

U sljedećem kolu Split čeka susret s jednim od izravnih konkurenata za Europu, Lokomotivom na Maksimiru, dok Osijek u Gradskom vrtu dočekuje Zagreb.

• Obrisan korisnik20.04.2013. u 22:51
    Ajd bar smo zabili gol, cestitke Splicanima, volio bih da se oni uvuku na 2. mjesto za razliku od ostalih kojima je to "predodređeno" mjesto, jer se samo ostalu trojku spominje kao glavne pretendente na to mjesto, kao da Split nije u igri