MAXtv Prva liga, 28. kolo, 20.04.2013, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Grgić (Osijek), Križarić (Čakovec)
Lokomotiva

Lokomotiva odnijela tri vrijedna boda s Kantride, Benko se izjednačio s Kramarićem

Ivan Pavić • subota, 20.04.2013.

Susret Rijeke i Lokomotive na Kantridi donio je bodove Lokosima, dok su Rijeku preskočili Splićani pobjedom nad Osijekom. Bila je to utakmica s puno zanimljivijim prvim poluvremenom u kojoj su gosti prepustili terensku inicijativu domaćima i čekali prilike iz kontranapada...

Odmah na početku Rijeka je krenula ofenzivnije, tražeći pogodak. Do prve prilike došli su u 4. minuti kada je Dominik Picak obranio udarac Danijelu Cesarcu.

Rijeka je pritiskala, a onda doživjela hladan tuš. Iz slobodnog udarca sa 17 metara za vodstvo Lokomotive pogađa Domagoj Antolić. Treba napomenuti da veliki dio krivice za gol ide na dušu vrataru domaćih Ivanu Manceu.

Tri minute kasnije iz slobodnog udarca dobro je pucao Leon Benko, ali lopta prolazi blizu vratnice. Imali su domaći još prilika preko Cesarca i Benka, ali bili su neprecizni. Tražila je Rijeka jedanaesterac u 38. minuti kada je Mate Maleš po mišljenju domaćih pregrubo startao na Vedrana Jugovića. Dvije minute kasnije Benko je postigao pogodak, ali ga sudac opravdano poništava zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu bilo je manje prilika, ali više pogodaka. U 55. minuti Josip Brezovec je dobro pucao iz slobodnog udarca, a Lokomotiva iz kontranapada dolazi do povećanja vodstva. Strijelac je bio Mario Šitum.

U 77. minuti Benko vraća nadu Rijeci nakon što je najbolje reagirao na loptu koju je obranio Picak. Nakon pogotka Riječani kreću na sve ili ništa, a gosti iz još jednog kontranapada u 92. minuti dolaze do konačnih 1:3 preko Ivana Peke.

• Obrisan korisnik21.04.2013. u 13:20
    svaka čast lokosima no opet su imali sreće na kantridi, poništen regularni gol rijeci i ne svirana ruka u 11ercu lokomotive, organizirano igraju i znaju što žele .. cesarecu pod hitno treba psiholog jer nakon ovoliko promašaja u par utakmica glava mu vjerojatno više nije bistra. Rijekini problemi... [više na forumu]
  • Kracho21.04.2013. u 10:15
    Ajmo lokosi! Juriš na kup i drugo mjesto!
    Kracho
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 00:15
    lokomotiva igra stvarno dobro, organizirano i kao momcad cvrsto, a vidi se i da su ti mladi decki tehnicki jaki...neko je tu napisal i mogu se s tim slozit - ljepse igraju nego dinamo...
  • Obrisan korisnik20.04.2013. u 22:30
    Tko je još osim Chuck Norrisa toliko jak da može držat prva dva mjesta na tablici?? Dinamo!!
  • Obrisan korisnik20.04.2013. u 22:26