Vodeni sportovi

Primorje lagano dobilo prvu utakmicu polufinala s Mornarom

Matej Milanović • nedjelja, 21.04.2013.

Nakon osvojene titule u Jadranskoj ligi, Primorje je krenulo u pohod na naslov prvaka Hrvatske. U prvoj utakmici polufinala Riječani su lagano nadigrali Mornar.

PRIMORJE EB - MORNAR BS 14:4 (2:0, 4:0, 4:1, 4:3)

Prvenstvo Hrvatske, polufinale, 1. utakmica

Primorje: Vićan, Peroš, Krapić 1, De. Varga 4, Sukno 3, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 3, Garcia 1, Križanec, Buljubašić, Trener: Asić.

Mornar: Bujas, Burić, Kragić, Ćorušić, Čalić, Lozina 1, Duždević 1, Anić, Čagalj, Stipić, Marelja, Matutinović 1, Ban 1, Butić, Trener: Vrdoljak.

Suci: Tomić, Gavrilović.

Primorje je polufinale doigravanja za prvaka Hrvatska u vaterpolu otvorilo domaćim susretom s Mornarom. Riječani su u utakmicu ušli kao izraziti favoriti, što su i opravdali u bazenu. Domaći su već do poluvremena došli do 6:0.U trećoj dionici Mornar je zabio prvi pogodak na utakmici, ali je ipak Primorje povećalo razliku i došlo do +9, 10:1.

U posljednjoj četvrtini Mornar je još triput zatresao protivničku mrežu, no Primorje je na svejedno došlo do dvoznamenkaste razlike, s konačnih 14:4. Najbolji je kod domaćih bio Denes Varga s četiri gola, a po tri su dodali Sukno i Šetka. Kod Mornara četvorica su postigla po pogodak.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak. Obzirom da se serija igra na dvije pobjede Primorje će u gostima imati priliku da ekspresno zaključi seriju i izbori polufinale.