Mirotić donio pobjedu Realu, važna slavlja za Joventut i Canarias

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2013.

Nova runda utakmica 30. kola Lige Endese donijela je dosta neizvjesnosti i zanimljivosti. Svi susreti su bili ravnopravni, a od momčadi s vrha nastupio je tek Real koji je košem Nikole Mirotića slavio kod Gran Canarije...

Košarkaši Joventuta stigli su do vrijedne gostujuće pobjede kod Obradoira i tako poboljšali šanse u borbi za doigravanje. Momčad Salve Maldonada slavila je 82:79 čime se približila na pobjedu zaostatka Obradoiru, a ujedno i povećala šanse Repešine Unicaje za hvatanjem vlaka za doigravanje.

Bio je to neizvjestan dvoboj u kojem su igrači Joventuta stigli do značajnije prednosti dobrom igrom u trećoj četvrtini, ali u završnici je Blusens Monbus zaprijetio, ali nije uspio doći do pobjede.

Najbolji kod Joventuta bili su Albert Oliver s 27 poena (7/13) i pet skokova te Manny Quezada sa 16 poena (5/11). Kod domaćina po 16 poena i šest skokova upisali su Robbie Hummel (6/10) i Salah Mejri (7/9).

Murcia je bila bolja od Fuenlabrade 87:79 i na taj način prebrinula brige oko ostanka u ligi i sljedeće sezone. Najvećim dijelom susreta Murcia je imala prednost, bila je bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavila.

U njezinim redovima su se istaknuli Kim Tillie s 22 poena (8/10), Marcus Lewis s 12 poena (5/10) i pet skokova te Jose Angel Antelo s 11 skokova. Kod Fuenlabrade Rob Kurz je ubacio 22 poena (8/12) uz 12 skokova dok je James Feldeine dodao 21 poen (6/14).

Real se izvukao na gostovanju kod Gran Canarije u susretu u kojem je Pablo Laso dosta rotirao i raspoređivao minutažu među većim brojem igrača. Na kraju su Madriđani ipak slavili 76:74.

U neizvjesnoj završnici domaćin ja ubilo zatvaranje skoka, naime u posljednjim trenucima Real je uzeo dva skoka u napadu, a nakon drugog je Nikola Mirotić sa sirenom pogodio za pobjedu.

Mirotić je ujedno bio i uvjerljivo najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu s 19 poena (7/11) i pet skokova. Dontaye Draper je za pet minuta ostao bez poena uz promašenu dvicu i tricu. Kod Gran Canarije Spencer Nelson je ubacio 24 poena (8/16) i uhvatio šest skokova, a Ryan Toolson je dodao 16 poena (6/12).

U utakmici bez velikih obrana Canarias je nadigrao Bilbao sa 104:101. Bila je to kombinacija vrlo loše obrane i dobrih napada na obje strane, a Canarias je upisao pobjedu i tako ostao u igri za doigravanje. Domaćin je prokockao visoku prednost uoči završnice, ali je onda ipak s linije slobodnih bacanja dovršio posao.

Predvodili su ga Nicolas Richotti s 22 poena (5/7) uz pet asistencija i Blagota Sekulić s 20 poena (9/13). Kod Bilbaa Nikos Zisis je ubacio 22 poena (7/9), po 21 poen uz pet asistencija dodali su Kostas Vasileiadis (5/8) i Alex Mumbru (7/13). Fran Pilepić je dobio tek pet minuta i promašio dvije trice.