Bjelovar 35:32 Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Vidovec Bios poražen na otvaranju lige u Bjelovaru

Sportnet • nedjelja, 21.04.2013.

Nakon poraza prošli tjedan u Rijeci, Vidovec Bios poražen je i na otvaranju Lige za poredak u Bjelovaru, rezultatom 35:32...

Bjelovar – Vidovec Bios 35:32 (15:17)

Bjelovar: Grkinić (11+0), Gašparović, Ezgeta 2, Horvat 6, Vidaković, Janđel (1+1 obr), Vidović, Šimunović, Grgić, Javor, Gašparović 9, Gotal 5(4), Fiala 6, Kontrec 3, Tandara 4.

Vidovec Bios: Grd (11+0), Dobovičnik, Peček 4, A. Melnjak 8(2), Jeftić 3(1), Svetec 3, Težak 5, Vincek 1, M. Melnjak, Vidaček 6, Breljak, Lovrenčić, Turković 2, Balent (0+2 ), Herman, Marčec.

Bila je to utakmica koja je mogla i drugačije završiti, Vidovec Bios je bio bolja ekipa veći dio utakmice, ali spletom nesretnih okolnosti, u posljednjem dijelu utakmice, Bjelovar je preokrenuo susret i stigao do pobjede.

U ovoj utakmici Alan Belko nije mogao računati na čak petoricu standardnih igrača (Herman, Marčec, Mišković, Sršen, Breljak), a i Jeftić je imao problema s ozljedom. Tako da su susret praktički igrali bez pravog desnog vanjskog i samo s jednim kružnim napadačem.

Sve to se ipak osjetilo u nastavku igre, gdje više ipak nije bilo toliko svježine. Bios je vodio na poluvremenu 17:15, držali su se desetak minuta nastavka, do rezultata 20:20, kada Bjelovar radi seriju 6:1, i odlazi na pet golova prednosti. Rukometaši Vidovca vratili su se u susret, stigli na samo dva gola zaostatka 29:27, sedam minuta prije kraja, no bliže od toga nisu stigli doći.

"Ne zamjeram ništa svojim igračima, odigrali su pravu utakmicu, bili smo danas bolja ekipa od Bjelovara, no nažalost nismo pobijedili", istaknuo je Alan Belko, trener Vidovec Biosa.

Vidovečke rukometaše, predvodili su kapetan Melnjak sa osam golova te Vidaček sa šest golova. U sljedećem kolu Vidovec Bios ide na još jedno gostovanje, kod Buzeta, koji je kod kuće poražen od Zameta u ovom kolu.