Balić i društvo nastavili pobjednički niz, Barca obranila naslov prvaka Španjolske

Zvonka Keliš • utorak, 23.04.2013.

Zanimljivo je ovoga utorka bilo na španjolskim rukometnim terenima, naime, dvije najbolje momčadi Lige Asobal svoje su susrete odlučile odigrati sredinom tjedna kako bi spremne i svježe dočekale međusobni uzvrat četvrtine finala Lige prvaka ovoga vikenda. Atletico de Madrid je bez većih problema stigao do slavlja nad Aragonom, dok je Barcelona sigurna bila protiv Ademar Leona. Svojim 27. ovosezonskim slavljem katalonski je div tako obranio naslov rukometnog prvaka Španjolske.

Atletico de Madrid - Aragon 35:32 (19:13)

Nakon sjajne subotnje predstave u sklopu prvog četvrtfinalnog dvoboja Lige prvaka aktualni europski i španjolski prvak nastavio je u dobrom ritmu te je u svom Vistalegreu upisao slavlje i u sklopu 27. kola Lige Asobal, a bolji je bio od ekipe Aragona. Domaćin je vrlo dobro krenuo u susret, poveo je 4:1 da bi se gosti ubrzo vratili u dvoboj i poravnali rezultat (4:4). Međutim, vidno raspoloženija domaća momčad nije posustajala te se ubrzo nanovo odvojila, ovoga puta na 11:7, dok do odlaska na odmor osigurava i šest pogodaka prednosti (19:13).

Iako su se gosti u uvodnim minutama nastavka potrudili ponovno sustići svog suparnika, stižu tek na minus tri (18:21). Atletico se tada ipak odvaja na 26:21 te čuva stečenu prednost da bi na koncu slavio 35:32. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Joan Canellas a sedam postignutih pogodaka, Ivano Balić je dodao njih dva, dok je najbolji kod Aragona bio Alex Dujšebajev s 12 golova.

Reale Ademar Leon - Barcelona Intersport 25:30 (12:14)

Momčad Barcelone u 27. je kolu Lige Asobal sigurnim slavljem nad Ademar Leonom obranila naslov prvaka Španjolske čime je najavila odličnu formu pred četvrtfinalni uzvrat Lige prvaka. Na putu prema osvajanju svoje treće uzastopne titule u španjolskom prvenstvu Barca je naišla na nimalo ugodni Ademar Leon koji se dobro držao tek u uvodnom dijelu ogleda. Nakon 3:3 gosti se polako, ali sigurno odvajaju na 8:6 da bi u svlačionice otišli s vodstvom 14:12.

Predvođena bivšim članom Ademara Angelom Montorom gostujuća je momčad u nastavku samo povećavala prednost nad ekipom čiji je trener Manuel Cadenas tek nekoliko sati prije susret potpisao trogodišnji ugovor s poljskom Wislom Plock. Katalonski div se tako ubrzo odvojio na 19:15, pa i 26:20, a konačno osigurava pobjedu 30:25 vrijednu novog naslova prvaka. Odlični su u redovima Barcelone bili Sjarhej Rutenka i Angel Montoro s po šest pogodaka, dok se kod Ademar Leona istaknuo Raul Nantes također sa šest golova, a Matej Ašanin je sakupio tri obrane.