MAXtv Prva liga, 29. kolo, 26.04.2013, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.200
Suci: Vučemilović-Šimunović, Conjar i Barišić (svi Osijek)
Lokomotiva
Lokomotiva
Nino Galović 44' (ag)
1:0(1:0) Split
Split

Lokomotiva autogolom Galovića savladala Split i ostala na drugom mjestu

S Maksimira:Ante Dubravac • petak, 26.04.2013.

U prvom susretu 29. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive dočekali su momčad Splita. U poprilično izjednačenoj utakmici domaćini su došli do tri boda zahvaljujući nespretnoj reakciji Galovića koji je zatresao vlastitu mrežu.

Ivan Radeljić
56'
22
Aljoša Vojnović
63'
15
Mario Kvesić
72'
Zoran Vulić

Poslije plasmana u finale Kupa te dvije uvjerljive pobjede protiv Slaven Belupa i Rijeke nogometaši trenera Tomislava Ivkovića u odličnom su raspoloženju dočekali Split koji u posljednje vrijeme također bilježi dobre rezultate.

Nakon manje od dvije minute igre odličnu priliku su imali gosti iz Splita, ali je udarac Bagarića s dvadesetak metara zaustavila vratnica. Gosti su bolje ušli u utakmicu, a nekoliko minuta kasnije dobro puca Belle ali Picak loptu odbija u korner.

U 17. minuti Marko Pjaca je krenuo sam prema vrataru Vukoviću, ali u posljednji trenutak mu loptu izbija Glumac i spašava svoju momčad. Nastavak susreta se uglavnom odvijao na sredini terena bez većih opasnosti za vratare.

Nekoliko minuta prije odlaska na odmor po desnoj strani je prošao Boras, poslao povratnu loptu koja dolazi do Kramarića čiji udarac odlazi visoko preko gola. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Bručić šalje oštru loptu u gostujući peterac koju u vlastitu mrežu skreće Nino Galović pa Lokomotiva na odmor odlazi s minimalnim vodstvom.

U 53. minuti Šitum prima jednu dugu loptu, oslobađa se svoga čuvara, ali Vuković uz dosta muke loptu odbija u korner. Nakon toga je uslijedio veliki broj izmjena čime su treneri potpuno razbili ritam utakmice pa se na prvu veću opasnost čekalo sve do 74. minute kada je Peko dobro pronašao Kramarića, međutim Vuković izlazi kao pobjednik u tom dvoboju.

U samoj završnici susreta gosti su ozbiljno pritisnuli, a blizu pogotka su bili u 83. minuti kada Picak zaustavlja Kvesićev udarac iz slobodnog udarca. Na drugoj strani je zaprijetio Chago, ali rezultatske promijene nije bilo.

U idućem kolu Lokomotiva dočekuje Osijek dok Split na svom stadionu igra protiv gradskog rivala Hajduka.