MAXtv Prva liga, 29. kolo, 27.04.2013, 16:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik); Goran Perica (Šibenik), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Damir Žbulj • subota, 27.04.2013.

U izuzetno važnom susretu 29. kola MAXtv Prve lige Osijek je na svom terenu slavio protiv Zagreba te ih tako rezultatski gurnuo prema drugoligaškom društvu. Junak Bijelo-plavih bio je Marko Lešković, koji je silom prilika zaigrao na stoperskoj poziciji, a pogodak odluke postigao je glavom, nakon kornera na samom isteku prvog dijela ovog dvoboja...

Ivan Ćurjurić
46'
2
Nestor Djengoue
85'
8
Sven Dedić
85'
Miroslav Blažević

Iako su Osječani bili definitivno u komotnijoj situaciji što se tiče opstanka i prije susreta protiv Zagreba, nakon pobjede protiv ekipe Ćire Blaževića mogu ipak mirnije gledati prema završnici sezone. U sadržajnoj utakmici s dosta prilika na obje strane terena Marko Lešković pogodio je tik pred istek prvih 45 minuta, za izuzetno važne bodove osječkih nogometaša. Pjesnici možda nakon ovog poraza pišu svoje posljednje prvoligaške stihove.

Gosti su zaigrali s Livakovićem na vratima, Štiglecom, Bevabom, Nadarevićem, Kolingerom, Grafom, Kovačićem, Štrokom, Šovšićem, Handžićem i Abdurahimijem. Pred oko tisuću i pol domaćih ljubitelja nogometa Stanko Mršić na travnjak je poslao Mikulića, Ibriksa, Pavića, na stoperskim pozicijama našli su se Leko i Lešković, u vezi su bili Kvržić, Kurtović, Pušić i Blatnjak, dok su istureni bili mladi Perošević i Nikola Mandić. Nije mogao Mršić računati na kapetana Smoju, koji je izostao zbog sakupljenih žutih kartona.

Hoće li Zagreb sačuvati prvoligaški status?

ANKETA#599

Sjajno su i jedni i drugi otvorili ovaj dvoboj, junior Nikola Mandić već je u drugoj minuti izašao sam ispred Livakovića, dok je odmah u idućem napadu Abdurahimi bio u velikoj prilici realizirati jednu kontru, no, Mikulić se istaknuo intervencijom i tako spasio siguran pogodak. Moglo je lagano biti 1:1, ali ostalo je bez promjene početnog rezultata.

Nakon slabe reakcije i lošeg ispucavanja Livakovića, Kvržić je zaprijetio iz daljine s nekih 25 metara, opasan je bio i Blatnjak iz slobodnog udarca, Kvržić je zaprijetio udarcem s ruba kaznenog prostora, ali bez konkretne promjene rezultata. Zagreb je kroz veći posjed lopte pokušao kontrolirati susret, na polovici prvog dijela još jednu priliku imao Abdurahimi, ali je ponovno fantastičan posao odradio domaći vratar Mikulić, intervencijom u šut napadaču Zagreba.

Još su dvije dobre prilike propustili Osječani, jednom je Kvržić ponovno u prvi plan stavio vratara Livakovića, dok je Peroševiću blok Nadarevića usporio pokušaj, međutim, dvije minute prije isteka prvog dijela Bijelo-plavi dolaze do pogotka.

Peti korner za domaće izveo je Perošević, a snalažljivi i polivalentni Marko Lešković glavom je loptu smjestio iza leđa gostujućeg vratara. U samoj završnici Bevab je gotovo iskoristio pomutnju u obrani domaćih, ali njegov pokušaj završio je na vratnici. S 1:0 Osijeka krenulo se u nastavak.

Igrač utakmice

Izuzetno koristan i polivalentan 21-godišnji Marko Lešković bio je prvo ime susreta u pobjedi protiv Zagreba. Igrač Rijeke, koji je do kraja sezone na posudbi u matičnom Osijeku postigao je jedini pogodak na utakmici u Gradskom vrtu, bio je blizu drugom kada je pogodio okvir gola, a odlično je odradio posao i na stoperskoj poziciji, gdje je silom prilika morao zaigrati.

U drugom poluvremenu Stanko Mršić svojim nogometašima naredio je da pažljivom igrom čuvaju rezultat, uskoro je uveo veznjaka Josipa Mišića, umjesto napadača Mandića, međutim, Zagreb je ostao bez prave reakcije, bez obzira što je Ćiro na poluvremenu Štroka zamijenio Ćurjurićem.

Od ozbiljnijih pokušaja Zagreba treba izdvojiti udarac Kovačića iznad grede sredinom drugog poluvremena, dok je šest minuta prije kraja veliku priliku za goste prepustio Bevab, čiji udarac iskosa s lijeve strane odlično zaustavlja domaći golman Mikulić.

Svoju odličnu partiju Lešković je mogao okruniti i drugim pogotkom, ali je u 78. minuti iz još jednog kornera pogodio okvir gola, dok su u samoj završnici Osječani imali još dvije prilike za povećanje prednosti, međutim, za bodove im je bilo dovoljno i konačnih 1:0.

U idućem kolu Zagreb gostuje u Zaprešiću kod Intera, koji ih je pobjedom kod Zadra preskočio na ljestvici, dok Osijek ide na noge sjajnoj Lokomotivi.

• Obrisan korisnik27.04.2013. u 19:15
    Osijek ništa posebno, al gura polako ali sigurno, bio sam na doslovno na svim tekmama Osijeka i Zagreba od kada je hnl-a, al realno Zagreb vidio nisam nikad lošiji, pa oni jedan normalan napad ne mogu složiti !! Na mjestu su na kojem i jesu relano po kvaliteti !!