Tabak sve bliže drugoj poziciji, Valladolid osigurao ostanak u ligi

Branimir Korać • subota, 27.04.2013.

Odrađena su prva tri susreta 31. kola Lige Endese u kojima nije nedostajalo neizvjesnosti. Od momčadi s vrha u akciji je bila tek Tabakova Labor Kutxa koja je slavila u gostima kod Fuenlabrade...

Košarkaši Valladolida osigurali su ostanak u Ligi Endesi i sljedeće sezone. Na svom parketu su svladali Cajasol i tako povećali bodovnu prednost pred najugroženijima i osigurali ostanak.

Momčad Valladolida je upisala pobjedu 88:84 u susretu u kojem nije dobro startala, gosti su imali i deset poena prednosti tijekom prvog poluvremena, ali u nastavku je domaćin zaigrao bolje i otišao do pobjede.

Predvodili su ga Nacho Martin s 20 poena (7/15) i deset skokova i Roman Montanez sa 17 poena (5/10). Kod Cajasola Latavious Williams je upisao 17 poena (8/13) i šest skokova, Luka Bogdanović je dodao 16 poena (6/13), a Joan Sastre 13 poena (4/8) i pet skokova.

U utakmici visokih uloga Blusens Monbus je u gostima nadigrao momčad Lagun Ara i slavio 77:73. Blusensu ova pobjeda puno znači u borbi za doigravanje dok s druge strane Lagun Aru jako otežava situaciju u borbi za ostanak.

Bio je to neizvjestan dvoboj do same završnice kada je domaćina pokopao ubačaj Bena Dewara nakon čega se više nisu oporavili i gosti su preuzimanjem vodstva 71:69 otišli do pobjede.

Dewar je susret završio s 13 poena (3/4), Rafa Luz je dodao 11 poena (3/8), a Robbie Hummel deset poena (3/6) i pet skokova. Kod Lagun Ara David Doblas je bio najučinkovitiji sa 17 poena (7/13) i deset skokova, a Qyntel Woods je dodao 15 poena (6/12).

Tabakova Labor Kutxa, dojučerašnja Caja Laboral, napravila je još jedan korak prema osiguravanju drugog mjesta uoči doigravanja. Slavila je na gostovanju kod Fuenlabrade 86:83 u susretu u kojem se probudila baš na vrijeme.

Uoči posljednje četvrtine Tabakova momčad je bila u zaostatku, međutim onda je napadački proradila, ubacila 36 poena u tom razdoblju i na kraju odnijela pobjedu 86:83.

Andres Nocioni je predvodio goste s 20 poena (6/10), a Nemanja Bjelica je dodao 15 poena (6/12) i 11 skokova. Kod domaćina Rob Kurz je ubacio 19 poena (7/10), James Feldeine 15 poena (5/13), a Leo Mainoldi 11 poena (5/11) uz deset skokova.