MAXtv Prva liga, 30. kolo, 03.05.2013, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Marko Matoc, Robi Kezele, Jerko Crnčić i Domagoj Vučkov
Lokomotiva
Lokomotiva
Domagoj Antolić 70'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

S Maksimira:Ante Dubravac • petak, 03.05.2013.

U sklopu 30. kolo MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive na Maksimiru su dočekali Osijek. Bez velike igre i uz dosta muke domaćini su došli do vrlo vrijednih bodova.

Nakon što su u prošlom kolu s minimalnih 1:0 savladali Split nogometaši Lokomotive protiv Osijeka su tražili nova tri boda s kojima bi nastavili svoju odličnu seriju te se još jedan korak približili nastupima u Europi iduće sezone.

Od samoga početka domaćini su krenuli s jasnom željom da što prije dođu do pogotka te su prijetili preko Peke i Bručića, ali je gostujući vratar Malenica te opasnosti otklanjao bez većih problema.

U 27. minuti odličnu priliku su imali gosti. Lešković je odlično pronašao Zulima koji izlazi sam pred domaćeg vratara, ali Picak uz pomoć vratnice zaustavlja taj udarac. Već u idućem napadu Boras proigrava Kramarića koji u izglednoj situaciji loše prima loptu i ostaje bez udarca.

Nešto kasnije svoj udarac je iz daljine isprobao i Šitum međutim taj pokušaj je otišao pokraj desne vratnice. Do kraja poluvremena glavom je zaprijetio i kapetan Mesarić, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

U 53. minuti Boras je dobro prošao po desnoj strani, pronašao Šituma koji iz blizine ne uspijeva glavom pogoditi okvir gola. Osam minuta kasnije Mandić pronalazi Peroševića, a Picak još jednom uz pomoć vratnice spašava svoja vrata.

Napadi domaćina napokon su urodili plodom dvadeset minuta prije kraja susreta. Pjaca se lijepo oslobodio svojih čuvara, asistirao za Antolića koji iz blizine dovodi Lokomotivu u vodstvo.

Do kraja susreta Lokomotiva je uglavnom kontrolirala loptu te nije dopustila gostima iz Osijeka da ozbiljnije zaprijete i dođu izjednačenja.

U idućem kolu Lokomotiva gostuje na Poljudu dok Osijek dočekuje Inter iz Zaprešića.

• Obrisan korisnik03.05.2013. u 23:05
    Maleš je igračina, svaka mu čast! Nisam puno gleda Lokomotivu, samo zadnja 3 puta, i u svim utakmicama je odigra vrhunski. Pravovremen u uklizavanjima, borben, trkački moćan zadnji vezni, stvarno me impresionirao. Na svakoj utakmici oduzme ogroman broj lopti protivnicima.