Vodeni sportovi

Gospari nose u Grad vrijednu (minimalnu) pobjedu s Kantride

Tea Lokas • subota, 04.05.2013.

Jug je na Kantridi izborio prvu pobjedu nad Primorjem u finalnom doigravanju za prvaka Hrvatske. Unatoč maestralnoj izvedbi Sandra Sukna, Gospari su slavili s 9:8...

Primorje EB - Jug CO 8:9 (2:1, 1:3, 3:3, 2:2)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Prva utakmica finala PH
Gledatelja: 1700

Primorje EB: Vićan (7 obrana), Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Sukno 4, Muslim 1, Jelača 1, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia, Križanec, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Jug CO: Bijač (9 obrana), Vranješ, Bošković 2, Janović 1, Joković 2, Azevedo 2, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović. Trener: Veselin Đuho.

Igrač više: Primorje EB 5/8, Jug CO 2/8
Peterci: Primorje EB 1/1, Jug CO 2/2
Suci: Filippo Gomez i Alessandro Severo

Prva u nizu utakmica koje će odlučiti o prvaku Hrvatske odigrana je u Rijeci, a protagonisti su bili na razini zadatka. Ipak, susret prepun zapleta otišao je na stranu dubrovačkog Juga.

Prva četvrtina obilježena je pogocima Sandra Sukna i Deneša Varge za Primorje te Tonyja Azeveda za Jug. Proces povratka Juga iz početnog zaostatka započeo je dubrovački Amerikanac, a u drugom dijelu susreta nastavio Janović izjednačivši na 2:2.

Do prve prednosti Gospari su došli preko gola Bušlje za 3:2, no kratkog je vijeka bilo to minimalno vodstvo obzirom da Muslim pogađa za poravnanje rezultata tri minute prije odmora. Na 4:3 za Jug postavio je Maro Joković, iz idealno izrađene situacije u posljednjim sekundama prvog dijela.

Igrač više iskorišten je u nastavku za obje momčadi, s ishodom u golovima Jokovića za Dubrovčane i Daniela Varge za Riječane. Bošković je "probušio" mrežu Vićana iz peterca, a Sukno uzvratio za 6:5 te 6:6 izvrsnim pogotkom s velike udaljenosti. Brzo izjednačenje Primorja u režiji Sukna poništio je Bušlje postavivši 7:6 osam minuta prije kraja utakmice.

Unatoč drami u posljednjem dijelu susreta rezultat kojim je završen prvi ogled ovih dviju momčadi je 9:8 za Jug. Bošković i Azevedo dizali su razliku na +2, a Jelača i Sukno smanjivali na 8:7 i 9:8. Jug je ovom pobjedom korak bliže naslovu prvaka Hrvatske (igra se na tri dobivene utakmice), a sljedeći put ove dvije momčadi sukobit će se u Gružu.