Bilbao osigurao doigravanje uz ponovno raspoloženog Pilepića, važna pobjeda Unicaje

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2013.

Odrađena su prva četiri susreta 32. kola Lige Endese. Poznata je i šesta momčad koja putuje u doigravanje nakon što ga je osigurao Bilbao, a veliki korak prema doigravanju ubilježila je i Unicaja...

Perasovićeva Valencia je u svojoj dvorani nadigrala momčad Valladolida rezultatom 93:86 i nastavila borbu za prednost domaćeg parketa u doigravanju.

Valencia je u završnici prvog poluvremena odigrala jako dobro, stvorila je tu prednost i nadalje kontrolirala utakmicu. U posljednjoj četvrtini gosti su se približili i zaprijetili iznenađenjem, ali dobrom obranom u posljednje dvije minute te poenima Ribasa i Markovića, Valencia je stigla do pobjede.

Predvodili su je Justin Doellman s 29 poena (9/13) i Bojan Dubljević s 21 poenom (7/12). Kod gostiju Nacho Martin je ubacio 21 poen (9/17) uz 11 skokova, a Nedžad Sinanović je dodao 16 poena (6/7) i devet skokova.

Bilbao je osigurao doigravanje gostujućom pobjedom kod Cajasola 81:60. U novoj pobjedi baskijske momčadi Fran Pilepić je još jednom pokazao da je sjajan šuter i da posljednja dva odlična nastupa nisu plod slučajnosti.

Nakon problema u ranoj fazi utakmice, Bilbao se do poluvremena razigrao, a onda u drugom dijelu i potpuno nadigrao sterilne domaćine. Drugo poluvrijeme momčad Fotisa Katsikarisa dobila je rezultatom 42:33.

Pilepić je za 24 minute ubacio 17 poena (4/4 za dva, 3/3 za tri) i predvodio strijelce Bilbaa, a slijedio ga je s 15 poena (7/14) i 11 skokova Lamont Hamilton. Kod Cajasola su najefikasniji s po 13 poena bili Latavious Williams (4/8) koji je dodao i sedam skokova te Luka Bogdanović (4/9) koji je uhvatio devet skokova.

U vrlo važnoj utakmici u borbi za doigravanje, Unicaja je u gostima svladala Blusens Monbus rezultatom 69:65. Ovom pobjedom Repešina momčad je došla na osmu poziciju s dobrim izgledima za ulazak u doigravanje.

Unicaja je odigrala dobru utakmicu, u završnici je izdržala nalete domaćina i upisala je vrijednu pobjedu.

Vrlo dobru predstavu odradio je Luka Žorić koji je ubacio 16 poena (6/7), Andy Panko je dodao 14 poena (5/11) i šest skokova dok je Kruno Simon ubilježio deset poena (2/3 za dva, 2/6 za tri). Kod poraženih Levon Kendall je ubacio 18 poena (6/11) uz sedam skokova, Benjamin Dewar 12 poena (3/9), a Salah Mejri deset skokova.

Zaragoza je rutinski stigla do pobjede u susretu protiv slabe Manrese. Momčad Josea Luisa Abosa slavila je 89:62 bez da je ijednom dopustila gostima da se približe.

Predvodili su je Michael Roll s 19 poena (7/9), Chad Toppert s 14 poena (4/8) dok je Damjan Rudež dodao 11 poena (4/7 za dva, 1/4 za tri). Kod Manrese Adam Hanga je upisao 12 poena (5/11) i sedam skokova, a Nemanja Aleksandrov 11 poena (5/11).

• Obrisan korisnik05.05.2013. u 09:50
    Evo prilike ovima koji smjenjuju Repešu da prokomentiraju ovo (kad dobiva otkaz?!).... Tabak, Peras i sada Repeša (još pobjeda u sljedećem kolu!) su u play offu.