Vodeni sportovi

Medveščak uvjerljiv protiv Šibenika

Ivana Jurica • nedjelja, 05.05.2013.

Visoku, uvjerljivo pobjedu upisali su vaterpolisti Medveščaka u prvoj utakmici doigravanja za sedmo mjesto u domaćem prvenstvu. Na svom su bazenu sa 18:9 pobijedili Šibenik.

Medveščak – Šibenik 18:9 (2:0, 3:3, 7:5, 6:1)

Medveščak: Selem, Šteković 1, T. Jelavić 3, Blažević, Capan, Vegar 1, M. Jelavić 1, Maras 3, Kolar 3, Lipar, Brlečić 3, Samodol 2, Avdić, Šarić 1, Trener: Tino Vegar.

Šibenik: Sučić, Belamarić 2, Bašić 1, Vlahović 3, Erak, Seferović, Bulat 1, Nimac 1, M. Jukić, Erak 1. Trener: Perica Šišak.

Zagrepčani su susret otvorili vodstvom od 2:0, a na kraju poluvremena imali su također dva gola prednosti, jer je druga četvrtina završila rezultatom 3:3.

Ubacili su domaćini u brzinu više i u drugom dijelu bili vrlo efikasni. Čak 12 golova palo je u trećoj četvrtini, no, do pobjede izražene s devet golova prednosti Medvjedi su došli u zadnjoj dionici igre koju su dobili sa 6:1.

Po tri gola u redovima domaće momčadi postigli su Jelavić, Maras, Kolar i Brlečić, dok je kod gostiju s tri gola najefikasniji bio Vlahović.

Druga utakmica igra se u srijedu u Šibeniku.