Vidovec BIOS 28:26 Buzet
Buzet

Vidovec Bios tijesno do pobjede protiv Buzeta

Sportnet • ponedjeljak, 06.05.2013.

Vidovec Bios stigao je u subotu, pred svojim gledateljstvom, do prve pobjede u Ligi za poredak, svladavši Buzet, rezultatom 28:26, no pobjeda je izborena vrlo teško.

Vidovec Bios – Buzet 28:26 (14:11)

Vidovec Bios: Grd (11+0), Dobovičnik, Peček 2, A. Melnjak 1, Jeftić 3, Svetec, Težak 1, Vincek 2, Vidaček 4, Črnila, Petric, Turković 1, Balent (1+0), Mišković 3, Herman 6, Marčec 5
Trener: Alan Belko

Buzet: Šverko 1, Prodan, Poniš, Radnić 3, Gašpar 2, Ljubotina, Vukelić, Pobrić, Jović, Kozina 4, Gudić 4, Pavletić (12+1), Šćulac, Vrkljan 6, Galijot 6
Trener: Mario Sirotić

Samo pet minuta prije kraja Buzet je u Vidovcu vodio 25:23, ali do kraja utakmice gosti postižu samo jedan gol, a Vidovec Bios čak pet, za prvu pobjedu.

Gosti su bolje otvorili susret, povevši 0:3, što je bio nagovještaj tijesne utakmice. Domaćin ipak preokreće rezultat, te na odmoru ima 14:11. Kod gostiju je vrlo solidno branio Pavletić, Galijot je odlično predvodio napade, a Vrkljan zabijao s krila. I to čak triput iz "cepelina".

U nastavku utakmice gosti kreću serijom 4:0, za 14:15, i minimalnu prednost drže do posljednjeg dijela susreta. Bila je to vrlo čvrsta utakmica, kao uostalom prije nekoliko tjedana. Kod domaćih je vrlo solidno igrao Herman, a utakmica je riješena u posljednjih pet minuta.

Alen Melnjak pogađa za 24:25, a Marčec iz penala poravnava na 25:25. Potom Vidaček odlično krade loptu, a Vidovec golom Turkovića prelazi u vodstvo, koje Jeftić podiže na dva gola razlike i utakmica je bila riješena, minutu i pol prije kraja.

Vrkljan smanjuje, a u posljednjm sekundama Marčec postavlja konačnih 28:26. Ovom pobjedom Vidovec Bios je preskočio Buzet na tablici, a sada ih čekaju još dvije domaće utakmice, protiv Bjelovara i Zameta.