Vodeni sportovi

Jug porazio Primorje i u drugoj finalnoj utakmici

Matej Milanović • srijeda, 08.05.2013.

Vaterpolisti Juga su dobili i drugu utakmicu finala Prvenstva Hrvatske. U Dubrovniku su porazili Primorje s 10:8 i došli na korak od osvajanja naslova.

U prvoj utakmici finala Jug je porazio Primorje u Rijeci i poveo 1:0 u seriji. Druga utakmica bila je na rasporedu u Dubrovniku. Domaći su tražili drugu pobjedu, kojom bi došli na korak od titule, a Primorje je tražilo izjednačenje u seriji i vraćanje prednosti domaćeg terena.

Prvi pogodak pao je tek polovicom prve četvrtine, a zabio ga je Daniel Varga za goste. Jug je odmah izjednačio i potom preuzeo inicijativu u drugoj dionici, u kojoj su Dobud i Joković doveli Jug na 3:1. U trećoj dionici stigla je reakcija Primorja i Obradović je zabio dva uzastopna pogotka za izjednačenje, 4:4. Gostujuću seriju prekinuo je Janović, a za novo izjednačenje zabio je Paškvalin. Da Jug na posljednji odmor ipak ode s prednošću pobrinuo se Azevedo golom za 6:5.

Potom su u posljednjoj četvrtini Bušlje i Bošković odveli domaćina do najveće prednosti na susretu, +3, 8:5. Do kraja susreta Jug je rutinski kontrolirao rezultat i na koncu slavio s 10:8. Jug je tako došao do ogromnih 2:0 u seriji i udaljen je samo pobjedu od novog naslova prvaka Hrvatske.