Ivan Dominik • srijeda, 08.05.2013.

U srijedu navečer odigrane su unaprijed dvije utakmice 36. kola španjolskog prvenstva. I dok će se cjelovito 35. kolo odigrati preko vikenda, 36. je na rasporedu tek za desetak dana, no ne i za madridske klubove, koji su već odigrali svoje dvoboje tog kola. Real je kod kuće deklasirao Malagu uz pogodak i asistenciju Luke Modrića koji je odigrao samo 65 minuta utakmice, dok je Atletico bio uvjerljiv u gostima kod Pranjićeve Celte...

Real Madrid - Malaga 6:2 (4:2)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
36. kolo, 8. svibnja 2013., 21:30 sati
Madrid, stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Jesus Gil Manzano

Strijelci: Albiol 3', Cristiano Ronaldo 26', Özil 33', Benzema 45', Modrić 63', Di Maria 90'/ Santa Cruz 15', Antunes 36'

Real Madrid: Diego Lopez - Coentrao (od 76' Fabinho), Albiol, Varane, Nacho - Essien, Xabi Alonso - Cristiano Ronaldo, Modrić (od 65' Di Maria), Özil - Benzema (od 68' Higuain)

Malaga: Caballero (od 40' Kameni) - Antunes, Lugano, Demichelis, Sergio Sanchez - Portillo, Ignacio Camacho - Isco, Eliseu (od 75' Onyewu), Julio Baptista (od 27' Iturra) - Santa Cruz

Žuti kartoni: Cristiano Ronaldo 80'/ Santa Cruz 26', Demichelis 45+1', 73', Iturra 81'

Crveni kartoni: Sergio Sanchez 21', Demichelis 73'

Drugu utakmicu 36. kola La Lige odigrao je još jedan madridski klub, ali ovoga puta kod kuće u španjolskoj prijestolnici. Real Madrid je na svom Santiago Bernabeuu ugostio jaku momčad Malage u derbiju dana, možda i cijelog kola, koje će biti kompletirano za desetak dana. S Lukom Modrićem ponovno u prvih 11, Jose Mourinho krenuo je po nova tri boda u ovoj za Real potpuno izgubljenoj sezoni.

Madriđani su utakmicu počeli fantastično, a ponajbolji pojedinac domaćina bio je upravo Modrić. Real je poveo zahvaljujući prvom korneru na utakmici, kojeg je izveo upravo Modrić, i to unutar prvih 180 sekundi igre. Raul Albiol glavom je najbolje reagirao na centaršut Modrića iz kornera te doveo ekipu u bijelim dresovima u vodstvo od 1:0.

Nedugo zatim Malaga se pribrala i brzo uzvratila. Već u 15. minuti proradila je južnoamerička veza Andalužana; Urugvajac Diego Lugano uposlio je Paragvajca Roquea Santa Cruza, koji je poravnao rezultat, međutim, sreća gostiju trajala je samo šest minuta.

Nevjerojatni Ronaldo

Unatoč sjajnoj partiji Luke Modrića, s pogotkom i dvije asistencije igrač utakmice između Reala i Malage bio je fenomenalni Cristiano Ronaldo. Portugalac je prvo promašio penal u 22. minuti, no ubrzo je popravio grešku i postigavši gol za 2:1 vodstvo svoje momčadi, stigao je do jubilarnog 200. pogotka za svoj sadašnji klub. Ronaldu je to uspjelo u samo 197 nastupa, a trenutno u sezoni ima 54 gola iz 53 utakmice.

Prvi šok uslijedio je u 21. kada je izravni crveni karton za goste dobio desni bek Sergio Sanchez, a suđen je i penal za Real, kojeg je, na sreću po goste, promašio Cristiano Ronaldo. No, pet minuta kasnije Real je ipak opet poveo i to golom baš Cristiana Ronalda, koji se iskupio za raniji promašaj s bijele točke, na asistenciju Xabija Alonsa, da bi potom domaćini povećali svoje vodstvo na 3:1 pogotkom Mesuta Özila, kojeg je uposlio raspoloženi Ronaldo.

Tri minute kasnije, u 36., golijada je prolongirana, ali ne na domaćoj strani. Ponovno je na gol zaostatka stigla Malaga, koja je preko svog drugog, lijevog beka Antunesa, došla do 3:2, međutim, uslijedio je novi šok. Gostima se ozlijedio golman Willy Caballero, umjesto kojeg je morao ući odlični Kamerunac Carlos Idriss Kameni koji je stao na gol. Bio je to veliki udarac za Malagu budući da je zbog isključenja Sancheza morao izaći napadač Julio Baptista, umjesto kojeg je ušao defenzivac Manuel Iturra, i to samo petnaestak minuta ranije.

Sve to dovelo je do novog pogotka Reala, a on je uslijedio pred sam kraj prvog dijela. Za 4:2 Los Blancosa na poluvremenu zabio je Karim Benzema, a još jednu asistenciju upisao je izvrsni Ronaldo. Stoga je Mourinhova momčad mogla sigurno otići na odmor i otvoriti drugo poluvrijeme.

Slika 1 od 1.

A to je i učinila. Kao i u cijelu utakmicu, u drugo poluvrijeme domaćin je startao suvereno, a novi pogodak stigao je u 63. minuti, i to u režiji Luke Modrića. Hrvatski veznjak uposlen je od Benzeme te je matirao Kamenija za velikih 5:2 Reala.

Do kraja dvoboja, samo je još jedan crveni karton dobila Malaga, a isključen je zbog drugog žutog kartona argentinski stoper Martin Demichelis, čije je mjesto zauzeo odmah potom Amerikanac nigerijskih korijena, Oguchi Onyewu, koji je odmijenio Eliseua. Ritam utakmice poslije petog gola Reala pao je, uslijedile su zamjene i "razvodnjavanje" kvalitete igre, a dvoboj je zaključen šestim golom Madriđana i s devetoricom Andalužana na terenu. Angel Di Maria, koji je ušao s klupe upravo umjesto Modrića u 65. minuti, postavio je konačnih 6:2 Reala u posljednjoj minuti dvoboja, a potučena Malaga morala je priznati težak poraz na Bernabeuu.

U prvoj utakmici dana i samog 36. kola Primere, Atletico Madrid nadigrao je momčad Celte u Vigu uz uvjerljivih 3:1. Momčad Diega Simeonea protutnjala je do pobjede nakon relativno mirnog prvog dijela, koje je završeno bez pogodaka uz izostanak većih uzbuđenja.

Slika 2 od 2.

No, u nastavku su Los Colchonerosi prevagnuli zabivši tri pogotka, a prvi je loptu iza leđa Varasa, vratara Nebeskoplavih, smjestio Brazilac Diego Costa, koji je glavom poentirao poslije ubačaja Mirande. Dogodilo se to nakon samo dvije minute igre u nastavku, a Atletico je vodstvo udvostručio u 66. minuti preko Juanfrana, kojem je dodao upravo Diego Costa.

Rojiblancosi su stavili "točku na i" u 86. minuti kada je za konačnih 3:1 zabio Kolumbijac Radamel Falcao, dok je njegovom pogotku dvije minute ranije prethodio počasni zgoditak Celte. Strijelac jedinog pogotka domaćina u ovoj utakmici bio je Augusto Fernandez, dok Hrvat u redovima poražene ekipe, Danijel Pranjić, nije bio u sastavu za ovu utakmicu.

• Obrisan korisnik09.05.2013. u 17:38
    real-malaga je izgledala kao pripremna utakmica, nevjerojatno mi je za neku ligu da su real i barcelona tak dominantni za ostale klubove, a ti klubovi nit su bez povijesti, nit imaju slabe igrače..
  • Obrisan korisnik09.05.2013. u 11:55
    A gdje je Pedro Morales? Je li uopće bio među pričuvama Malage?
  • Vugi709.05.2013. u 10:15
    Počni pratiti više nogomet pa će ti biti jasno... u avataru ti je košarka pa da probamo ovako:Igrač 1 zabija 20 koševa i ima 0 skokova i 0 asistencija.Igrač 2 zabije 5 koševa, ima 16 skokova i 10 asistencija.I sad to prenesi u nogomet. Nisu samo golovi bitni za dobre igre. Kako bi ti onda... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik09.05.2013. u 06:44
    A jeli nakon ove utakmice Real ide na Wembley,bar ono kao kolektivni izlet,ako ne ide čemu toliko uzbuđenja za pobjedu nad Raštanima,kad je prošli tjedan virtuoz imao prilike pokazati svu svoju kvalitetu,ali se usro, a vi ga i pored toga proglasili igračem utakmice a on niti asistencije niti... [više na forumu]