MAXtv Prva liga, 31. kolo, 11.05.2013, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Split

S Maksimira:Ante Dubravac • subota, 11.05.2013.

U sklopu 31. kola MAXtv Prve lige novi-stari prvaci, nogometaši Dinama, na svom su stadionu dočekali Split. Iako nisu pružili nezaboravnu igru domaćini su potpuno zasluženo došli do nove pobjede.

Mario Kvesić
52'
19
Josip Barišić
65'
24
Ante Tokić
84'
Zoran Vulić

Uoči susreta oba trenera su imali jako velikih problema sa slaganjem momčadi jer su zbog kartona i ozljeda bili lišeni usluga svojih ponajboljih igrača. Tako je Dinamo utakmicu počeo bez Leke, Sammira, Šimunića, Ademija, Halilovića, Čopa i Šimunovića dok je Zoran Vulić bio prisiljen u Splitu ostaviti Križanca, Vitaića, Radotića, Galovića, Glavinu, Bagarića i Ercega.

Od samoga početka domaćini su krenuli s potpunom dominacijom, ali su prijetili uglavnom iz daljine preko Brozovića i Ibaneza. Međutim već po uvodnim minutama je bilo jasno da je samo pitanje vremena kada će gostujuća obrana popustiti.

To se dogodilo u 31. minuti kada je Pamić izveo korner s lijeve strane, u skoku je najviši bio Rukavina koji zabija za vodstvo Dinama 1:0. Čim su krenuli s centra gosti iz Splita su imali lijepu priliku za izjednačenje međutim Kelava je u ključnom trenutku zasmetao Vojnoviću.

U čast Ivana Turine

Uoči početka susreta Mirko Barišić i Jerko Leko uručili su prigodni poklon članovima obitelji iznenada preminulog Ivana Turine, a igrači obje momčadi su izašli na teren noseći poruku na kojoj je pisalo: "Joja zauvijek u našim srcima".

U 38. minuti Dinamo je povećao svoje vodstvo. Husejinović je primio jednu loptu na dvadesetak metara, napravio nekoliko koraka i neobranjivo pogodio za sigurnu prednost domaćina. Prije odlaska na odmor iz slobodnog udarca je zaprijetio Rebić, ali rezultatske promjene nije bilo.

I drugih 45 minuta počelo je identično kao što se igralo u prvom poluvremenu. Dinamo je imao potpunu kontrolu lopte, a gosti su bili potpuno bezopasni unatoč izmjenama koje je napravio trener Zoran Vulić.

Tempo igre u nastavku je potpuno pao pa se igra uglavnom odvijala na sredini terena, a prvu priliku vrijednu spomena imao je Dinamu 80. minuti kada je Vrsaljko pronašao Ibaneza koji umjesto da pokuša završiti akciju traži Tomečaka pa gostujuća obrana otklanja opasnost.

Svoje prve minute u dresu aktualnog prvaka upisao je i Josip Ćalušić koji je u 86. minuti ušao umjesto Ibaneza. U istoj minuti pokušao je Baraban, ali je lopta otišla pokraj gola pa je susret završio zasluženom pobjedom Modrih rezultatom 2:0.

U idućem kolu Dinamo se sastaje s Lokomotivom dok će Split bodove tražiti na svom stadionu protiv Istre 1961.