Nikola Kalinić zabio u pobjedi Dnipra: Karpaty uvjerljivo poražen na svom terenu

Ivan Dominik • nedjelja, 12.05.2013.

U 28. kolu najvišeg i najelitnijeg ranga natjecanja ukrajinskog nogometa, momčad Dnipra za koju igraju i hrvatski reprezentativci Nikola Kalinić te Ivan Strinić, slavila je u Lavovu u gostima kod Karpatyja. Nakon 3:0 na poluvremenu, za koje je zabio i sam Kalinić, Dnipro je naposljetku slavio uz 4:2...

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zabio je pogodak u 28. kolu Prve ukrajinske nogometne lige, u srazu njegovog Dnipra kod Karpatyja iz Lavova.

kalinić je bio strijelac za 3:0 Dnipra u 28. minuti utakmice, na asistenciju Olynyka, dok su prije njega mrežu domaćina pogađali i Kravčenko te Šeleznjov.

Nakon poluvremena, uraganskom je završnicom Karpaty stigao gotovo do poravnanja, a do 3:2 zaostatka domaću su ekipu doveli Douglas autogolom i Milošević.

No ipak, gostujući je sastav prevagnuo te je pobjeda Dnipra potvrđena pogotkom Kobakhidzea u drugoj minuti sudačke nadoknade, pa je utakmica završila pobjedom ekipe iz Dnipropetrovska od 4:2. Kalinić jeodigrao cijelu utakmicu, dok je Ivan Strinić počeo dvoboj u prvih 11, ali je zamijenjen na odmoru.

• Apsolutni autsajder na krovu Europe

Piše: Petar Jenjić

Apsolutni autsajder na krovu Europe

Europsko prvenstvo 2004. godine donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u povijesti reprezentativnog nogometa kada je do zlata stigla...

• Torca-Dubrava20.05.2013. u 18:26
    .....E Kale.......slab si brate mili.....