Barca uzvratila Atleticu, borba za treće mjesto postaje još zanimljivija

Zvonka Keliš • nedjelja, 12.05.2013.

Zanimljivo je ovoga vikenda bilo u španjolskom rukometnom prvenstvu. Aktualni prvak Španjolske u novom je srazu sa svojim vječnim rivalom upisao treću pobjedu u mjesec dana te je potvrdio svoju dominaciju u Ligi Asobal. Ademar Leon je, pak, remizirao s Valladolidom, a La Rioja izgubila od Aragona čime je borba za mjesto koje vodi u Ligu prvaka postala još uzbudljivija.

Barcelona Intersport - Atletico de Madrid 35:26 (17:11)

U trećem uzastopnom ogledu te četvrtom u proteklih mjesec dana aktualni španjolski prvak Barcelona ponovno se pokazao boljim od viceprvaka Atletico de Madrida. Nakon što je momčad Talanta Dujšebajeva zablistala u Kup kralja te je obranila svoj prošlogodišnji naslov vrijeme je bilo i za novi prvenstveni okršaj dviju najboljih španjolskih ekipa. Međutim, vječni i onaj pravi španjolski derbi ovoga je puta pripao katalonskom divu.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Raul Entrerrios sa šest postignutih pogodaka, dok je njih pet dodao Albert Rocas. Vratarski tandem Barce Šarić-Šterbik sakupio je ukupno 14 obrana, dok su na drugoj strani Hombradosi Dahl obranili deset lopti. Najbolji kod Atletico de Madrida bio je Kiril Lazarov sa sedam golova, hrvatski virtuoz Ivano Balić zabio je jedan gol, dok se Jakov Gojun nije upisao u listu strijelaca.

Odmah na startu domaćin je u svojoj Blaugrani poveo velikih 4:0 koji vrlo brzo rastu na 7:1 i 9:2. Tek se na drugoj strani Kiril Lazarov uspijevao nositi s Barcom koja je u prvome dijelu uistinu bila nadmoćna. No, Makedonac sam nije mogao, dok vodstvo domaće momčadi raste na 15:5 da bi se pred sam kraj prvoga poluvremena počeli buditi Madriđani za smanjenje zaostatka na minus šest netom prije odlaska na odmor (11:17).

Nešto konkurentniji bili su gosti u nastavku ogleda, no bilo je prekasno da sustignu prednost svog suparnika. Došli su, naime, na 15:19 što igrači Xavija Pascuala odmah rješavaju novim povećanjem vodstva na 23:16. Nešto manje od pet minuta prije kraja dvoboja domaći rukometaši imaju i velikih 34:23, no na koncu gostujuća momčad kući odlazi s porazom od devet pogodaka razlike (26:35).

Reale Ademar Leon - Cuatro Rayas Valladolid 22:22 (12:12)

Zanimljivo je ovoga vikenda bilo i u Leonu gdje je domaća momčad ugostila rukometaše Valladolida protiv kojih je pobjeda bila nužna za preuzimanje treće prvenstvene pozicije i osiguravanje mjesta u novom izdanju Lige prvaka. Napeto je bilo od samoga početka dvoboja u kojem se u 12. minuti domaćin uspijeva odvojiti na 7:5, no gosti vrlo brzo ponovno izjednačuju na 9:9. Tako je bilo sve do isteka 30. minute kada semafor pokazuje rezultat 12:12.

Nastavak ogleda nešto bolje otvara gostujuća momčad koja uspijeva povesti 14:13 i 19:14, no vrijeme je tada bilo i za domaću seriju pogodaka kojom Ademar stiže na minimalan zaostatak (18:19). Uzbudljivo je bilo do samoga kraja ogleda koji na koncu završava bez pobjednika te podjelom bodova (22:22). Odličan je kod Ademar Leona bio Jose Mario Carrillos pet pogodaka, Matej Ašanin je sakupio tri obrane, dok se kod Valladolida istaknuo Victor Alonso također s pet golova.

Aragon - Naturhouse La Rioja 40:33 (18:18)

Tek nakon što se uspijeva osamostaliti na trećoj poziciji u Ligi Asobal ekipa La Rioje porazom na gostovanju kod Aragon ponovno se nalazi na diobi mjesta koje vodi u Ligu prvaka, stoga će njena borba s Ademar Leonom biti uzbudljiva do samoga kraja Prvenstva. Susret u Zaragozi dobro je krenuo za domaćina koji odlazi na 3:2, no ne zadugo budući da gosti tek za nekoliko minuta preokreću rezultat u svoju korist (4:3, 9:6). Zanimljivo i napeto bilo je stoga do kraja prvoga dijela u kojem se gostujuća momčad odvaja na 15:11 da bi se ona domaća do poluvremena poravnala rezultat na 18:18.

Uvodne minute drugoga poluvremena donijele su bolju domaću igru zahvaljujući kojoj Aragon osigurava vodstvo 26:22, a tek nakon što se njegov suparnik približio na samo gol zaostatka (26:27) velikom serijom 9-0 odlazi na potom nedostižnih 37:27. Iako se gostujući rukometaši do samoga kraja trude sustići svog protivnika to im ne uspijeva te na koncu bivaju poraženi sa sedam pogodaka razlike (33:40). U pobjedu svoje momčadi Victor Vigo i Javier Garcia ugradili su po devet pogodaka, dok je Thiagus Petrus za Naturhouse La Rioju zabio osam golova.