Premijer liga - Liga za prvaka, 6. kolo, 15.05.2013, 17:30 h
RK Zagreb 42:28 Nexe Našice
Nexe Našice

CO Zagreb predvođen mladim snagama i sjajnim Stevanovićem u potpunosti nadigrao Nexe

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 15.05.2013.

Momčad CO Zagreba i u šestom je kolu doigravanja za prvaka Hrvatske pokazala kako u domaćem prvenstvu uistinu nema pravog suparnika. Hrvatski derbi u Kutiju šibica doveo je našički Nexe koji ni ovoga puta nije uspio iznenaditi, ali ni namučiti Zagrebaše koji, pak, predvođeni Marićem i Stevanovićem upisuju nadasve uvjerljivu šestu prvenstvenu pobjedu.

CO Zagreb - Nexe 42:28 (21:11)

Premijer liga, Liga za prvaka, 6. kolo

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana), Ivić (3 obrane, 1 sedmerac), Marić 6, Mihić, Stepančić 5, Matulić 6(2), Matić 1, Šprem 3, Špiler 2, Šebetić 1, Batinović 3(1), Horvat 5(2), J. Valčić 4, Sršen, T. Valčić 1, Mandalinić 5

Nexe: P. Lelić (2 obrane), Pivac (3 obrane), Šunjić (3 obrane), Kozina 3, Bureš, Eter, F. Lelić 2, Mrđenović 4, Varvodić 3, Knez 3, Slišković 3(3), Vujić 1, Tomić 2, Božić Pavletić 2, Obranović 2, Ivić 3(1)

SEDMERCI: CO Zagreb 5/5, Nexe 4/6
ISKLJUČENJA: CO Zagreb 10 minuta, Nexe 6 minuta

Po završetku završnice Kupa Hrvatske koja se proteklog vikenda održala u Novigradu u sklopu Drugog festivala rukometa vrijeme je bilo za povratak Ligi za prvaka, točnije, novim prvenstvenim obavezama koje su po prvi puta ove sezone dovele Zagrebaše u njihovu Kutiju šibica.

Nakon četiri slavlja nad svojim najvećim rivalom momčad CO Zagreba pred svojim je navijačima krenula i po ono peto, dok se našički Nexe ipak ponadao kako može iznenaditi svog suparnika. Hrvatski derbi ove je srijede ipak potekao u svom standardnom tonu, uz nadmoć hrvatskog prvaka.

Sasvim očekivano trener Boris Dvoršek nije olako shvatio novi izazov u domaćem prvenstvu te je protiv Našičana na teren poslao svoju najbolju ekipu. S Ivanom Stevanovićem među vratnicama Zagreb je odlično krenuo u susret u kojemu su mu pripomogli kapetan Zlatko Horvat i mladi Lovro Šprem na krilima, Marino Marić na crti te Luka Stepančić, David Špiler i Josip Valčić u vanjskoj liniji.

Odmah u uvodnim minutama domaćin ovoga dvoboja pokazao se izuzetno motiviran i koncentriran stoga ne čudi što se preko Marića, Šprema i Jose Valčića odvaja na uvodnih 3:0. Tek u petoj minuti do svog prvog pogotka dolaze i gosti, a efikasan biva Sandro Obranović. Igralo se tada pogodaka za pogodak, činilo se da će se Našičani polako probuditi, no dva lijepa proigravanja Stepančića za Zagrebova kružna napadača, kao i nekoliko odličnih reakcija preostalih Zagrebaša u napadu rezultirala su vodstvom 7:3 u desetoj minuti ogleda.

Obranović i Marko Mrđenović na drugoj se strani tada trude smanjiti zaostatak svoje ekipe, no obrana CO Zagreba biva prečvrsta, dok Mate Šunjić među vratnicama ne uspijeva skinuti sedmerce mirnom Horvatu. Vrlo dobar tada je bio i blok domaćih rukometaša kojemu pomažu odlične reakcije Stevanovića i hrvatski prvak samo gradi svoju prednost na tada velikih 12:7.

U samoj završnici prvoga dijela, mladi Stipe Mandalinić dva puta lijepo proigrava Horvata za povećanje domaćeg vodstva (19:10), Stevanović, pak, naprosto zaključava svoja vrata i upisuje osmu obranu, a Dvoršekovi momci odlaze na +10. Za sam kraj po drugi puta se u strijelce upisuje Božić-Pavletić da bi 21:11, rezultat s kojim se odlazi na predah, postavio lijevi vanjski domaće momčadi, Mandalinić.

Nastavak dvoboja otvorile su mlade snage CO Zagreba uz Jerka Matulića i Hrvoja Batinovića na krilima koji su se odmah pobrinuli za nove pogotke svoje ekipe (25:13). Nexe Kasima Kamenice u drugome dijelu i dalje nije imao rješenja za igru svog suparnika, kao ni odličnog Stevanovića stoga ne čudi što do sredine poluvremena prednost domaćih rukometaša raste na čak 16 pogodaka razlike (32:16).

Nešto više od desetak minuta prije kraja Kamenica među vratnice šalje i svog trećeg vratara, naime, nakon Perice Lelića priliku dobiva i Josip Pivac, dok u napadu prorađuju Mrđenović, Marin Varvodić, Marin Knez i Mijo Tomić. Međutim, Našičani unatoč tome i dalje zaostaju velikih 14 razlike (21:35). Prava mala golijada nastavljena je potom u Kutiji šibica u kojoj se u strijelce upisuju i Luka Šebetić i Marko Matić, solidan je tada bio i Nexe u napadu, no Zagrebaši jednostavno bivaju prejaki i odlaze na 40:25, kao i konačnih 42:28.